5 rad od zkušených kuchařů k přípravě bramborového salátu, který bude ještě lepší

Pokud chcete na Vánoce vyzkoušet něco nového, co se týká chutí, určitě si do sbírky receptů doplňte salát Olivier! Pochází z Ruska a se svými ingrediencemi se ve velké míře podobá našemu bramborovému salátu, ale tu správnou chuť mu dodává maso.

как правильно и вкусно приготовить оливье

Zde jsou rady, jak ho připravit co nejlépe!

Omyl č. 1
Není nutné, abyste do salátu dávali jen 1 sklíčko majonézy. Samozřejmě, že je to snazší a rychlejší, ale váš žaludek se vám nepoděkuje. Pokud si chcete připravit ještě chutnější verzi, majonézu zřeďte zakysanou nebo sladkou smetanou tak, jako naše babičky.

как правильно и вкусно приготовить оливье

V případě zdravější varianty namísto majonézy použijte bílý řecký jogurt. Vše si připravte před podáváním, abyste předešli snížené kvality salátu.

Omyl č. 2
Klobása do salátu by byla neodpustitelná iv tom případě, kdyby to udělala vaše babička nebo maminka. Připravte si čerstvý salát Olivier a neodkládejte ho až do Nového roku. Z masných výrobků máte na výběr hovězí, vepřové nebo kuřecí maso.

как правильно и вкусно приготовить оливье

Omyl č. 3
Přidat do salátu velké množství brambor je špatný nápad. Ovlivní to jeho celkovou chuť a konzistenci. Brambory mají schopnost absorbovat majonézovou směs a z tohoto důvodu hospodyně do salátů přidávají tak hodně majonézy.

как правильно и вкусно приготовить оливье

Abyste po večeři dokázali pohnout a neusnuli na gauči, na 12 – 14 porcí by mělo vyjít 4 brambory, z nichž každý váží 100g.

Omyl č. 4
Není nutné přidávat do salátu kandovaný hrášek. Jeho chuť připomíná chuť vařených brambor a je sladší. Proto raději upřednostníte mražený hrášek. S touto řadou bude váš salát hustý a zároveň lehčí.

как правильно и вкусно приготовить оливье

Omyl č. 5
Dát do salátu pouze jedno vajíčko není nejšťastnější řešení. Právě vajíčka dodávají celému jídlu jemnou chuť. Vytvářejí rovnováhu mezi chutí brambor, mrkve a hrášku. Na 12 porcí si uvařte nejméně 3 vajíčka.

zdroj: takprosto.cc


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)