V Kazachstánu drasticky zakročili proti pedofilům. Přes 2000 pedofilů podstoupí chemickou kastraci

 

V Kazachstánu se takový trestný čin odsuzuje na 20 let vězení. Na rozdíl od chirurgické kastrace, chemická kastrace nebrání vykonávat sexuální akt ani v budoucnosti. Skeptici tak tvrdí, že tímto způsobem se nezabrání budoucím útokům pedofilů.

„Jiné země, kde je zaveden trest chemickou kastrací, neprokázaly snížení sexuálních trestných činů vůči dětem. Kromě toho jde o poměrně finančně drahou záležitost a bylo by lepší, kdyby se tyto peníze využily na podporu a pomoc obětem násilí, „prohlásila Azirana, vedoucí členka Národní komise pro ženy.

Podle zpráv se znásilnění dětí v Kazachstánu od roku 2010 do roku 2014 zdvojnásobilo na přibližně 1 000 ročně.


Kazachstán však není jediná země, která podnikla proti pedofilům takové kroky. Metoda je známá iv zemích jakými jsou Polsko, Jižní Korea či Indonésie.

Jen před několika měsíci britská vláda oznámila, že uvažuje o možnosti chemické kastraci pro odsouzených pedofilů a sexuálních delikventů, která se stane běžnou formou trestu.

 

Ministr spravedlnosti Philip Lee požádal úředníky, aby zvážily způsoby, jak tuto léčebnou metodu rozšířit.

Metoda, která potlačuje sexuální touhy, již byla použita na některých sexuálních násilníků, ať už to byli ti nacházející se ve vězení, nebo ti, kteří zůstávají na svobodě, a to prostřednictvím několika opatření ke snížení rizika recidivy. Zvláštností je, že britští odsouzenci mají právo si dobrovolně zvolit způsob trestu – vězení nebo kastrace. Ministerstvo spravedlnosti však zatím nerozhodlo o rozšíření možností uplatnění této metody.

Obecně se v současnosti dobrovolně podílí na takové „léčbě“ přibližně 120 násilníků. Profesor psychiatrie Don Grubin uskutečňuje program chemické kastrace ve spolupráci s vězeňskou službou a ministerstvem zdravotnictví.

Jeden z pracovníků oddělení řekl:
„Dr. Lee ví, že je to protichůdný krok, ale procedura je dobrovolná a zaměřená na podmínečné propuštění z vězení. Diskutuje se io účinnosti této metody, ale lékaři nemají téměř žádné pochybnosti o tom, že by chemická kastrace nefungovala. Ve skutečnosti jsou léky v kombinaci se psychologickou terapií efektivnějším řešením než všechno, co jsme zvykli dělat dosud. “

Mimochodem, britským vězňům se předepisují takové léky na odstranění sexuálního vzrušení, které by se měly pravidelně používat na stabilní účinek.

Myslíte si, že tato metoda je správným rozhodnutím na potrestání sexuálních delikventů?

zdroj: allthatisinteresting.com


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)