Nemocnice si uctila pacienta při jeho poslední cestě na darování orgánů. Zachránil několik lidských životů

Šlo o 41-letého otce tří malých dětí, který nečekaně přišel o svůj život. Jeho rodině zůstaly už jen oči pro pláč a nutnost pokračovat v životě bez milovaného manžela a otce. I přes obrovskému smutku byli svědky silného momentu, o který se chtěli podělit s celým světem.

Cletus Schnieders III v klidu večeřel spolu se svou rodinou, když se z ničeho nic začal dusit. Jeho manželka Carrie netušila, co se děje. „Byla jsem ve vedlejší místnosti, vyprávěla jsem se s manželem a začala jsem být naštvaná, protože mi neodpověděl. Když jsem přišla k němu, uvědomila jsem si, že se dusí. Pak zkolaboval. “

Carrie okamžitě zavolala 911, poskytla mu první pomoc, ale po 2 dnech v nemocnici mu selhal mozek. Cleto se tak zároveň stal vhodným dárcem orgánů, což ale znamenalo, že Carrie byla nucena učinit vážné rozhodnutí, které nakonec umožnilo zachránit 3 lidské životy díky transplantaci orgánů (ledviny a játra). Na cestě na operační sál se Carrie stala svědkem úžasného gesta: 150 zaměstnanců nemocnice, sestřičky, rodina a přátelé se seřadili na chodu vedle sebe a vytvořili místo k uctění muže, který tím zachrání množství životů.

Carrie zveřejnila fotografii na Facebooku, kde ji okamžitě začali sdílet stránky určené k dárcovství orgánů. Snímek s sebou nese obrovské poselství a příběh muže se dotýká všech lidí, jejichž životy byly ovlivněny dárcovstvím orgánů. „Během prvních dnů jsem dostávala zprávy od lidí z celého světa, dokonce i z Austrálie. Jeden muž za mnou přišel až do Oregonu, jen aby poděkoval mně a mému muži. I on mohl díky transplantaci jater sledovat to, jak vyrůstají jeho vnoučata. „

„Zprávy a příběhy od lidí, kterým byly transplantované orgány se během prvních dní stali jedinou věcí, které mě udržovaly při životě,“ upřímně prozrazuje Carrie.

Nikdy nezapomene na ten moment, když její manžel procházel nemocniční chodbou. „Nejdříve jsem ze sebe nevěděla vydat ani slůvko. Když jsem se podívala na všechny ty lidi, kteří nás tam přišli podpořit, měla jsem pocit, jako by se život na sekundu zastavil. Nechat ho odejít na konec chodby bylo to nejtěžší, co jsem kdy udělala. Stále tu mám svou rodinu a přátele, kteří mi říkají, že být součástí tohoto okamžiku byl pro ně srdceryvným, ale zároveň úžasným momentem života. „

Přítel vytvořil rodině účet na stránce GoFundMe, aby jim pomohl vysbírat peníze a zlepšit jejich finanční situaci. Nejen že zápasí se ztrátou otce a manžela, ale i živitele rodiny. „Můj manžel neměl žádné životní pojištění, proto nám pomůže jakákoli částka,“ říká Carrie. Nejmladší dcera Samantha, která má 2 roky, trpí Downovým syndromem, což kromě mnoha výdajů na fungování rodiny znamená i peníze určené na návštěvu lékaře a její léčbu.

Přestože rodina nadále prožívá ztrátu manželka a otce, zažili i jeden pozitivní okamžik. 27. června, v den Cleteovho pohřbu, poslala Carrie list do LifeCenter – organizace, která pomáhá usnadnit dárcovství orgánů, a požádala je o pomoc při nalezení Johna Mocka. Šlo o muže, který dostal Cleteovu játra. Jak se později ukázalo, Carrie nebyla jediná, která se s ním chtěla spojit.

Mock požádal svou dceru, protože on šel 22. června podstoupit operaci, aby našla Cleteovu rodinu. „Chtěl jsem této rodině poděkovat za to, že mi zachránili život, bez nich bych byl mrtvý. Také jim chci projevit soustrast, „řekl John.

A takto vypadalo jejich setkání

 

„Po prvních dvou minutách to vypadalo, jako kdybychom se znali už odjakživa,“ prozradil John. Setkání proběhlo tak dobře, že plánují spolu strávit více času i v říjnu. Mezitím jsou oba v kontaktu a každý týden si telefonují.

Jak byste reagovali v situaci této ženy? Jste za to, aby byly vaše orgány darované lidem, kterým mohou zachránit život?


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)