Vylepšete své bydlení. 3 tipy pro každou z vás

Také jste to ve vaší domácnosti vy, kdo má celkově na starost zvelebování bytu a kdo přichází s nápady jak bydlení vylepšit? Pokud ano, bude se vám hodit trojice našich tipů, které jsou zaměřené jak na praktičnost, tak i zvelebení po estetické stránce.

Trápí vás hluk?

Pokud bydlíte v rodinném domě, dá se očekávat, že žádné výrazné problémy pravděpodobně nemáte. Jinak tomu může být v případě bydlení v panelovém domě či bytovce. Sousedí jsou často velmi hluční. Když domluva nepomáhá, pomůže vám odhlučnění stěny. Postup, při kterém přidáte izolační vrstvu, která dokáže hluk pohltit a tak ho k vám domů nepustit. Vylepšení bydlení je v tomto směru jasné. Konečně budete mít dostatek klidu. Třeba na práci, odpočinek i na spánek.

Platíte mnoho za topení?

Náklady na topení stoupají jak proto, že se vše zdražuje, tak i proto, že teplo z interiérů uniká. Problém se týká hlavně starších objektů s nedostatečnou izolací. Stejně, jako může být realizována akustická izolace, může být realizována i ta tepelná. Jde sice o větší investici, ale postačí pár let a náklady se z velké části vrátí. Jednoduše proto, že budete topit méně a přitom budete mít doma příjemně. I to je cesta, jak bydlení vylepšit. Jaké jsou osvědčené postupy?

  • Výměna oken a vchodových dveří
  • Izolace fasády
  • Izolace půdního a sklepního prostoru

Je vaše bydlení příliš obyčejné?

Je váš byt čistý a udržovaný, ale přesto vám přijde, že je obyčejný? Či to stejné platí o vašem domě? Nezoufejte a zlepšete dizajn bytu. Jak na to? Pokud se nebojíte větších investic, zkuste moderní nábytek, který prostor oživí. Jestliže jste rozpočtem omezena, vsaďte na novou výmalbu, nebo různé dekorace. Co je dnes jasným a velkým trendem? Nebát se barev, které vše náležitě oživí. Stačí pár věcí a uvidíte, že interiér lze změnit doslova k nepoznání. A když to nepomůže, zkuste i nové rozestavění nábytku.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)