Lékaři svými radami pro ženy šokovali svět: „Vykašlete se na krémy proti stárnutí a TUK je pro vás prospěšný

Menopauza přináší do života ženy množství změn, kterým by se nejraději vyhnuli velkým obloukem. S přibývajícími léty se krátí doba reprodukčního věku a ploché bříško, které jste měli vždy pod kontrolou se nyní ne a ne napasovat jedno do riflí z minulé sezóny.

Je smutné pokud se díváte na své matky, které se mermomocí snaží vrátit do puberty pomocí drastických diet a všemi různými druhy kosmetických procedur. Smutný je i fakt, že ženě v menopauze nikdo neřekne: „Zlato, všechny si tím prošly! Je to normální. Jednoduše přijmi své tělo a věk, protože jsi krásná! “

период менопаузы

Magazíny o módě jednohlasně tvrdí, že hubená postava je standard. Zdá se však, že zůstat mladým vyžaduje péči a finance potřebné na „údržbu“. Přírůstek na váze si prý s přibývajícím věkem vyžaduje okamžitý zásah. Je ale skutečně pravda?

Prozradíme vám, co se stane se ženským tělem během menopauzy a proč jsou centimetry navíc v oblasti břicha úplně normální …

Fakt č. 1

Můžete si nakoupit všechny krémy světa proti stárnutí pokožky či utratit šílenou částku peněz na kosmetické procedury. Pravda je jen jedna: Všichni stárneme! Bohužel, jde o přirozený biologický proces, kterému se nevyhneme. Příznaky stárnutí neznamenají jen vrásky v oblastí očí, stárnou i naše vnitřní orgány.

гормоны в период менопаузы

V procesu „vadnutí“ reprodukčního systému v ženském těle klesá i hladina estrogenu a progesteronu. A to je hlavní důvod všech nepříjemností, se kterými se žena setkává během období menopauzy: nenáviděné návaly horka, noční pocení, náhlý bušení srdce, poruchy spánku, spontánní změny nálady, suchost pochvy, problémy s močením.

Fakt č. 2 Tuk – přítel ženy

Když už vaječníky ženy přestávají produkovat estrogen, tuková tkáň organismu začíná vyrábět a regulovat hladinu pohlavního hormonu v těle. Právě proto se břicho začne zvětšovat i přesto, že tam předtím nebylo. Zvyšování usazování tuku v tomto období ženy se považuje za normu!

период менопаузы у женщин

Jedná se o způsob, jakým se organismus s přibývajícím věkem vypořádává s poklesem produkce estrogenu. Jeho pokles přímo ovlivňuje zmíněné nepříjemné příznaky menopauzy a zvýšení jeho množství dokáže významně zmírnit tyto symptomy.

Fakt č. 3 Nedostatek tuku – nedostatek estrogenu

Možná se budete divit, ale nedostatek tuku během menopauzy povede k nedostatku estrogenu v těle. To znamená, že všechny příznaky menopauzy se zintenzivní. Je zajímavé, že všechny druhy módních časopisů a blogů informují ženy o stravování během tohoto období a tvrdí, že pokud zhubnete nějaké ty kila navíc, budete se cítit lépe a zdravěji. Nikdo se ale nezamýšlí nad druhou stranou mince.

симптомы климакса у женщин после 50 лет

Mimochodem, taková propaganda o touze ideálních ženských tvarů vede k nedostatku estrogenu a to se podepisuje na výskytu různých onemocnění – problémy s pamětí, zvýšené riziko kardiovaskulárních chorob, řídnutí kostí spojené s nástupem osteoporózy.

Nedostatek estrogenu vede k retenci tekutin v těle a ke snížení elasticity kůže. Vaše vrásky a suchá pokožka jsou tak výsledkem boje s přebytkem centimetrů během menopauzy.

Pro každou ženu je důležité si uvědomit, že všechny změny, které se objevují na jejich těle během menopauzy, nejsou nemocí, ale běžným jevem. Žijeme ve společnosti, pro kterou jsou vrásky a centimetry navíc něčím nepřijatelným. Realita je však jiní než ta, která se prezentuje v nablýskaných časopisech s vyretušovaných modelkami. Každá žena by měla milovat nejen svůj věk ale i tělo, ve kterém se nachází. Buďte šťastné, protože teprve potom budete vypadat skutečně nádherně.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)