Takto ve skutečnosti vypadala Marie Magdaléna! Vědci dokázali znovu vytvořit vzhled světce

Marie Magdaléna se stala předmětem různých sporů – někteří ji považují za nevěstku, která začala kát, jiní říkají, že Ježíš ji vyléčil z posedlosti démonem, nebo fakt, že byla manželkou Krista. Teprve nedávno se o této světici opět začaly vést řeči.

Mezi vědci se stala populární myšlenka zrekonstruovat obrazy známých lidí. Používají k tomu jejich pozůstatky a výdobytky moderní technologie.

Je pravdou, že město, kde zemřela Marie Magdaléna je s vysokou pravděpodobností neznámé. Pravoslavní věřící tvrdí, že zemřela v Efezu (starověké řecké město, které se v současnosti nachází na jihovýchodě Turecka). Lidé ze Západu si však myslí, že své poslední roky strávila kázáním na teritoriu Francie. Během rekonstrukce města Saint-Maxim-la-Sainte-Baume v 13.století se našel sarkofág s nápisem: „Toto je tělo blahoslavené Marie Magdalény.“

Pozůstatky, které se uchovávají v bazilice Sv. Maxima, začali studovat i vědci. Okamžitě vydali informaci, že neexistuje absolutní jistota, že se před nimi nenachází lebka Máří Magdalény. Důležitý moment nastal poté, když konečně získali povolení ke studiu této relikvii.

Aby se jim podařilo zjistit, kdo byl nositelem těchto pozůstatků, museli si lebku 500x vyfotografovat z různých úhlů pohledu. Pak si vytvořili 3D model – analýza tvaru lícních kostí a struktury kostí prozradila, že lebka skutečně patřila ženě, která zemřela přibližně ve věku 50 let.

Patřila k středomořskému typu europoidní rasy s typickými znaky na obličeji (profil očí, tvar nosu a atd.), Které byly určeny na základě jejího věku, pohlaví a etnického původu.

Jak můžete vidět, zobrazení Máří Magdalény se liší od obrazů na klasických dílech umělců. Na druhé straně nemá smysl orientovat se na obrazy, protože skutečný portrét z jejího života nebyl nikdy vytvořen.

Vědci doufají, že v budoucnu získají povolení na další výzkumy. Chtějí provést radiokarbonové analýzu, aby určily, kdy zemřela žena, jejíž pozůstatky v současnosti studují. A také nezapomínají ani na analýzu DNA, podle níž by mohly mezi žijícími najít její předkové.

I v případě, že je tyto výzkumy k ničemu nepřivedou, je důležité vědět, že moderní technologie jsou nápomocné iv této oblasti. A možná se již brzy dozvíme nové detaily týkající se tajuplné ženy jménem Marie Magdaléna!


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)