Na první pohled je to fotografie běžné milé dívky. Když zjistíte, kdo je, spolknete jazyk!

Většinou ne vždy ženy východních zemí mohou udělat volbu ve prospěch osobního štěstí, protože mají tradici na počest a neporušují přísně zvyky. Ale poslední princezna z Egypta se nebála špatné pověsti a rozvedla se svým prvním manželem. Byla jen jedna z těch, kteří nemohou jít proti jejímu srdci.

Dívka bylo tak krásné, že slavný fotograf z minulého století ji nazýval „asijskou modroooué Venuší“. Byla majitelkou tmavých černých vlasů, světlou kůží, modrýma očima a vosím pasem a všechno její prostředí bylo potěšeno takovou kombinací.

 

Měla albánské, čerkeská a francouzské kořeny, takže její vzhled byl tkaný z vlastností různých národů. Dívka dokonce srovnávali s Vivien Leigh, protože vypadaly velmi podobně.

Jde o poslední princeznu Egypta – Fawzi Fuad. V zájmu osobního štěstí dívka obětovalo výsady, které měla pod královským palácem v Íránu. Tento krok udělala bez obtíží a nakonec dostala mnohem více.

 

Fawzia studovala ve Švýcarsku a plynule ovládala dva cizí jazyky – angličtinu a francouzštinu. Jakmile se po škole vrátila do Egypta, její svoboda byla velmi omezená, protože dívka měla následovat místní tradice.

Ve věku 17 let ji vydali. Jejím manželem byl kníže Íránu Mohammed Reza Pahlavi. Před svatbou ho jednou viděla. Po nějakém čase po svatbě Fawzia uskutečnila fotoreportáž pro slavný časopis, po této události začal celý svět mluvit o její kráse.

Život Fawzi nebyl tak sladký, jak se zdálo. Žena byla velmi pod kontrolou tchyně, přičemž se necítili v pohodě. Paradox: chtěla žít bez kontroly z venku, ale po jejím manželství byla ještě více omezena.

Po nějaké době se manžel začal zřídka objevovat doma, takže vztah páru se výrazně zhoršil. Fawzia se dozvěděla o jeho vztahu s jinými ženami.

Pak se Fawzia rozhodla zrušit manželství a přestěhovat se do Egypta. Oficiální důvod rozvodu: neporodila dědice svému manželovi. Jejich 8-letá dcera Shahnaz zůstala s otcem.

Žena však dlouho nesmútila a podruhé se vydala po roce. Fawzia byla jednou z těch, kteří nic nelitují. Druhé manželství s Ismaioml Shirin trvalo 45 let, vychovali dvě děti a byli šťastní.

Egypťané tuto ženu milovali a nazvali ji „naší princeznou“. Fawzia Fuad zemřela v roce 2013 v pokročilém věku, měla 91 let.

Je to příklad ženy, která je obdivována nejen kvůli její královskému postavení, ale i kvůli její silné povaze. Ne každá žena může převzít odpovědnost za vlastní štěstí do svých vlastních rukou. A stojí za to zvážit skutečnost, že před více než půlstoletím to byla muslimská žena.

A co si myslite vy, Fawzia Fouad to udělala správně? Sdělte svůj názor!


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)