Kašel, bolest hlavy, dokonce i depresemi všechno toto dokážete vyléčit jednoduchou masáží těchto bodů.

Náš organismus je velmi záhadný systém ukrývající mnoho tajemství. Stačí pouze jeden správný dotyk nebo poklepy na určitý bod a váš stav se může výrazně zlepšit. Zlepší se vaše vnitřní pohoda, nálada, dokonce i myslet či pracovat bude mnohem jednodušší.

Co děláte, když nás bolí hlava, trpíme únavou nebo stresem? Samozřejmě, natáhnete se za pilulkou proti bolesti, šálkem kávy, nebo něčím sladkým. Na sekundu se však zastavte a pohleďte na své ruce, právě v nich se totiž nachází tajemství zdraví a úžasné pohody. A «myjsmezeny.cz» Pro vás toto tajemství odhalí.

точки на ладонях

Body na rukou
Existuje celá věda, která se jmenuje reflexologie. Studuje bioaktivní body nacházející se po celém těle. Východní léčitelé jsou přesvědčeni, že příčinou jakýchkoliv problémů se zdravím jsou právě zablokované toky energie. Masáží aktivních bodů blokádu odstraníte a tok energie se obnoví.

Množství takových bodů se nachází právě na dlaních a prstech našich rukou. Pokud správně přitlačíte na určitý bod, efekt na sebe nenechá dlouho čekat. Podívejme se tedy, co konkrétně se dá vyléčit pomocí těchto bodů a kde se nacházejí.

bolest hlavy
Ještě předtím než se rozhodne vzít si léky, pokuste se masírovat si konečky prstů nebo oblast mezi palcem a ukazováčkem. Bod hlavy se nachází na konci každého prstu a pokud jej jemnými pohyby budete pár minut masírovat, bolest hlavy utichne.

точки на пальцах

Bolest krku a páteře
Pokud vás trápí bolest v krku a v páteři, ale nepřichází v úvahu, abyste postavili a natáhli, začněte si masírovat koneček palce (od hlavového bodu) a postupujte až k zápěstí. Právě na této dráze se nacházejí body odpovědné za páteř. Masírujte, dokud vás bolest neprojde. Nezapomeňte masírovat obě ruce.

массаж точек на руках

Nachlazení a chřipka
Pokud jste si všimli, že se u vás začaly projevovat první příznaky chřipky, promasírujte si bříška všech prstů kromě palce na obou rukách. Nacházejí se tam body odpovědné za čelní a nosní dutiny. Nemoc by měla ustoupit.

рефлексотерапия

nespavost
Pokud se vám nedaří usnout, vyzkoušejte masírovat střední část palce (nachází se tam bod zátylku). Masáž by měla trvat od 30 do 60 sekund na obou rukách. Opakujte každý den před spaním, tím se organismus dostane do rytmu a kvalita vašeho spánku se výrazně zlepší.

точки на руках

Problémy s trávením
Stimulací těchto bodů si pomůžete pokud vás trápí vysoká kyselost, nadýmání a časté poruchy trávicího traktu. Body žaludku a střev se nacházejí na obou rukách kolem palce.

ладони

Problémy s menstruací
Pokud míváte během menstruace nepříjemné bolesti v dolní části zad nebo v podbřišku, nespěchejte hned užít tabletky. Nejdříve promasírujte body, které jsou zodpovědné za funkci hlavy a pohlavních orgánů. Bod hlavy se nachází na konečku palce a zóna, která ovlivňuje funkce pohlavních orgánů, zase na zápěstí. Tato masáž vám pomůže od křečí, zvláště pokud si během ní spokojeně poležíte a uvolníte se.

рефлекторные точки

kašel
Stimulací zóny, která je zodpovědná za dýchací systém, můžete vyřešit takové problémy jako jsou ucpané dýchací cesty nebo kašel. Tato zóna se nachází jen kousíček od konce prstů, prakticky uprostřed dlaně.

рефлексотерапия

zlepšení nálady
Pokud se cítíte zlomeně nebo unaveně, měli byste si namasírovat bod, který způsobuje zlepšení nálady. Je to právě bod sluneční energie, který se nachází na vnitřní straně dlaně.
Ruce složte tak, jako byste do nich nabíraly vodu a palcem se dotkněte středu. Masáž tohoto bodu na dlani působí uklidňujícím dojmem. Zmírňuje stres, nervozitu a únavu. Pokud tuto masáž děláte pravidelně, můžete se dokonce zbavit deprese a úzkosti.

массаж рук

RADA REDAKCE
Stimulace jednotlivých bodů na dlani nebo prstech je velmi užitečná. A neméně užitečná bude i masáž celých rukou, pomůže vám zlepšit průtok krve, obnovit ztracenou energii a regulovat její tok v organismu. Pokud to budete praktikovat pravidelně, pocítíte výrazné zlepšení vašeho celkového stavu.

Masáž byste měli začít jemným třením dlaní a rukou. Můžete použít i krém nebo olej, bude se vám pracovat lépe a ještě si i hydratujete pokožku. Prsty si dobře propleťte do zámku a táhněte různými směry. Netahejte hodně, ale tak, abyste určitě cítili napětí. Potom promasírujte každý prst zvlášť, zvláštní pozornost věnujte bočním plochám.

массаж ладоней

Pokud někde pociťujete bolest, zdržte se na tom místě o trošku déle a pořádně ho promasírujte. V našich končetinách se nachází mnoho nervových zakončení, a to platí hlavně pro ruce. Jejich stimulací jsme tak schopni ovlivnit funkce vnitřních orgánů.

S pomocí masáže těchto bodů a celkově masáže rukou, můžeme zlepšit svůj stav, obnovit organismus, dostat ho do rovnováhy a obnovit energetický tok. Jen si pamatujte, že toto jsou jen vedlejší nástroje, které ani zdaleka nepomáhají všem, a při mnohem vážnějších symptomech byste se měli obrátit na lékaře.

Pokud se vám tento poznávací článek líbil, podělte se s ním s přáteli!


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)