Co často trápí narozené děti? Toto jsou hlavní problémy

Jste nejenom ženou, ale jste také nastávající maminkou? Pokud ano, je dobré vědět, že narození děťátka je nejenom radostí, ale že může být také starostí. Společně se podíváme na to, jaké problémy mohou trápit mnohé novorozence.

Bolesti v oblasti břicha

Ty nejsou u malých dětí nic výjimečného. Objevují se celkem často a jsou obvykle spojeny se stravou a také s trávení. Bolesti bříška však mohou mít i řadu jiných důvodů. Některé můžeme hledat i v oblasti psychiky. Pokud se objevují velmi často, je vhodné navštívit lékaře, který zjistí, co konkrétně daný problém způsobuje, stejně jako zjistí, jak ho eliminovat.

Nedokonalé fungování organismu

Když se dítě narodí, jeho základní životní funkce jsou v pořádku. To ale neznamená, že je jeho organismus dokonale vyvinutý a že zvládne skutečně vše. Příkladem může být trávení. Zde se stále častěji objevuje takzvaná intolerance laktózy. Jedná se o stav, kdy dítě tuto součást potravy nedokáže strávit. Vlivem toho neobjevují problémy, jako je:

  • Bolest břicha
  • Nadýmání a průjmy
  • Křeče

Citlivost pokožky

I na tu je dobré myslet. V první řadě při každodenní péči, kdy je vhodné využívat jenom produkty, které jsou určené dětem. Pozor však i na chvíli, kdy vyrazíte ven. Zatímco vy si vezmete letní šaty a snažíte se opálit, u vašeho dítěte myslete na ochranu. Nejenom, že by mělo být co nejvíce ve stínu, ale je třeba nezapomenout také na kvalitní opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

Nižší obranyschopnost

I na tu je třeba se zaměřit. Zatímco u dospělého funguje víceméně dokonale, u dětského organismu je nutné ještě pár měsíců počkat, než bude vše v pořádku. Proto různé nemoci, jako je třeba nachlazení, nemusí být nic neobvyklého. Jak se proto zachovat? Snažte se s dítětem žít v kvalitním čistém prostředí, kde dané problémy nijak výrazně nehrozí a riziko onemocnění se sníží.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)