Česnek je hotovým zachráncem pro orchideu. jen 3 stroužky a po čase se objeví první pupeny, které budou ještě hezčí

Česnek: Zachránce orchidejí. Můj Phalaenopsis po měsíci znovu rozviktol.

Každý zná příznivé účinky česneku na náš organismus, to už vědí i školáci. Ale jen málo který nadšenec epifity ví o tom, že tato strúčiková rostlina má takový pozitývný účinek i na růst orchidejí. Najvíce ze všech podporuje růst Lišajovca. Abychom dosáhli pozitivní účinek pro naše čtenáře jsme zveřejnili tento zázračný, česnekový recept. Budete potřebovat  vodu a kyselinu jantarovou.


Kyselina jantarová je nutná, protože napomáhá naší rostlině při vytváření silného kořenového systému a odpuzuje škůdců. Když se budeme držet postupu a všechno uděláme správně, po 14-dnech se objeví na naší orchideje první květy.

Jednu důležitou věc vám ještě mmusím připomenout. Jantarovou kyselinu ve formě tabletek rozpustné vždy v horké vodě. Teprve po vychladnutí přidáváme česnek. Důležité je také zmínit, že česneková voda sice vydrží dlouho, ale po přidání jantarové kyseliny je tento roztok použitelný už jen 3-dny.

Jak správně zalévat s takovým roztokem?

potřebujeme:

1 litr vody
3 stroužky česneku
1 tabletku kyseliny jantarové
skleněnou láhev
postup:

Tabletku kyseliny jantarové rozpustíme v horké vodě.
Česnek si nakrájet na drobno nebo protlačíme přes lis na česnek a zamíchá do vychladlého roztoku.
Roztok nalijeme do skleněné láhve a necháme jeden den odstát.
Před zaléváním s tímto roztokem se doporučuje česnek scedit. Do širší nádoby nalije trochu roztoku, rozředit vodou a částečně namáčíme do něj naše orchideje. Tento postup obmieňajme s klasickým poléváním, můžeme ho opakovat maximálně jednou za měsíc.

Podívejte se na následující video ve kterém ti podrobně vysvětlí jak se tento roztok připravuje.

Jak správně pečovat o orchidej? Určitě máš i ty své zažité triky, které ti napomáhají při kvetení tvých rostlin. Poděl se s námi o ně!


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)