Starostliví rodiče říkají svým dětem těchto 8 fráz. Díky tomu se z nich stanou lidé se silnou osobností

V procesu výchovy dětí neexistují žádná jasně formulované pravidla. Přesto však existují důležité fráze, které by mělo dítě slyšet každý den. Posílí to nejen vaše vzájemné vztahy, ale také zvýší jejich sebevědomí a zlepší sebehodnocení.

Prozradíme vám, co by mělo dítě slyšet od svých rodičů a jak se díky tomu vyvine jejich charakter …

„Je to v pořádku, zkusíš to znovu.“ Tuto frázi byste měli říci dítěti tehdy, pokud se mu něco nedaří. Takto pochopí, že selhání je důležitou součástí života a nedá se před ním nijak uniknout. A co je nejdůležitější, naučí se, že se nikdy nemají vzdávat. Rozvíjí se jejich vytrvalost a posiluje síla ducha. Zkuste to říct namísto vyčítání, když udělají něco špatného. Učí se, tak, jak jste to dělali i vy, když jste byli v jejich věku.

воспитание детей
„Děkuji za …“ Děkujte dítěti za všechno, co udělá. Je důležité, abyste to dělali od jejich útlého věku a vytvořili v nich tento zvyk. Řekněte to vždy, když je to možné a všimnete si, že i vaše dítě se naučí, jak projevovat vděčnost.
„Jsem na tebe hrdý / á.“ Mluvte dětem, že jste na ně hrdí když něco udělají samy od sebe nebo se projeví jiným, originálním způsobem. Zvyšuje jim to zdravé sebevědomí.
„Si výjimečný / á.“ Když slyší tato slova, cítí, že jejich milujete a co pro ně znamenáte. Je důležité, aby dítě od brzkého dětství rozumělo, že je jedinečné a že na světě již neexistuje nikdo podobný.

как воспитывать ребенка
„Vím, že to dokážeš.“ Je důležité, aby to dítě slyšelo, když se setká s něčím novým, či s případnými obtížemi. To mu dává pevnou víru v sebe sama, což je v dnešní době nepochybně užitečná a potřebná vlastnost.
„Jsem vděčný / á za to, že tě mám.“ Je velmi důležité, aby to dítě od vás slyšelo. Tato věta mu umožňuje pochopit, že je pro vás výjimečné a ocení sílu společných rodičovských vazeb.
„Chyběl / a jsi mi.“ Mluvte to po každém kratším či delším odloučení. Dítě začne rozumět, že na něj myslíte i tehdy, pokud nejste spolu. Je to pro něj velmi důležité!

правила воспитания
„Miluji tě.“ Bez ohledu na to, jak často tuto frázi opakujete, nikdy jí nebude příliš mnoho. Klidně jim to mluvte i každý den. Děti se cítí v pohodě, když vědí, že jsou milováni. Vyrostou a pravděpodobně se jim někdy stane , že neudělají ty nejlepší životní rozhodnutí, něco pokazí či zapříčiní, ale přesto by měli vědět, že jejich rodiče je budou vždy milovat.
Pokuste tyto fráze používat ve svém běžném životě. Ve skutečnosti jsou tato slova důležité pro každého člověka a nezáleží na tom, jestli má někdo 3 nebo 33 let. Dokonce i v dospělosti zůstáváme duší děti a podpora spolu s milými slovy našich rodičů vědí působit jako léčivý balzám na srdce i duši.

Jak často říkáte tato slova vašemu dítěti vy? Sdílejte s námi vaše názory v komentářích!


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)