Toto je důvod, proč se lidé pohřbívají 3. den po smrti! Je zajímavé, že o tom nikdo pomalu nevěděl

Please Add Photos
to your Gallery

Bez ohledu na to, jak dlouho by lidé chtěli žít, každý je odsouzen k zániku. Z tohoto důvodu záležitosti s pohřbem budeme dříve či později řešit všichni. Je důležité vědět, jak se na to připravit a co je nejdůležitější – kdy poslat zesnulého na poslední cestu.

Podle ortodoxních církevních zákonů je běžné pohřbít zemřelého 3 dny po smrti. Proč je to tak? Kristus umřel na Velký pátek a byl vzkříšen v neděli. Z tohoto důvodu se mluví o třech dnech. Během těchto dní se duše člověka nachází na zemi a pak mezi 3.-9. dnem přechází do posmrtného života.

Podle církevních otců je po dobu 3 dnů duše člověka stále v blízkosti těla. Pokud tělo pohřbíme dříve než po třech dnech, duše odejde. Během této doby stále existuje vztah mezi tělem a duší, který by v žádném případě neměl být přerušen. Duše musí být tři dny doma, mezi svými blízkými.

Po 9. dni duše zesnulého začíná své nejsložitější období. Prochází očistce, kde poznává všechny své hříchy. Od 9. po 40. den se příbuzní modlí za zesnulého. Na 40. den je duše provedena před Boží soud, kde se rozhodne, co se s ní bude dít dál. Proto je vhodné dát za zesnulého v kostele zádušní mši na 3., 9. a 40. den.

Po smrti až do 9. dne by se příbuzní zesnulého měli vyhýbat zábavě. Dokonce i myšlenku na svatbu či křest v tomto období je lepší odložit na později.

Sdílejte tento článek i s vašimi přáteli!


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)