Vánoční atmosféra za pár kaček. Kámoška mi poradila 6 triků a můj dům vypadá jako z Vánoční pohádky

Svátky mám opravdu ráda a úplně nejvíc Vánoce a Nový rok. V těchto dnech je můj být plný citrusovými vůněmi smíšenými se zázvorem, vanilkovými koláčky a samozřejmě i Jedličková větvičkami. Všechny tyto vůně v domě vytvářejí bezkonkurenční, prakticky magickou atmosféru.

Loni ještě v polovině prosince jsem jen tak zašla na návštěvu ke své tetě a zůstala jsem užaslá. Ze začátku jsem nevěděla o co se jedná, ale měla jsem pocit, jakoby už dlouho-očekávané Vánoce byly zde.
Odkudsi přišla sváteční atmosféra a dokonce se mi zlepšila i nálada. Nemluvě o tom, že mě tehdy dost bolela hlava a tající sníh venku zřejmě neměl pocit, že o chvíli budou svátky.

přírodní aromata

Od své tety ziny jsem se naučila, že všechno je to v aromatu, kterou připravila speciálně na svátky. Koneckonců, vůně odjakživa naplňují lidské domovy pohodou, zlepšují náladu a rozdávají klid.

Redakce „myjsmezeny.cz“ pro vás připravila 6 přírodních aromat, které snadno můžete udělat i sami. A nemusíte na to vynaložit ani velké úsilí zda použít drahé přísady.

vonné svíčky
Toto je jeden z nejlehčích a nejjednodušších způsobů. I tak vám však nedoporučuji kupovat si již hotové vonné svíčky. Mnohem lepší bude, když si je uděláte doma sami. Tak bude vůně přirozená a uděláte si i malou sváteční ozdobu.
Výborným řešením pro přírodní aroma budou skořicové tučinky. Na svíčku navlékněte gumičku a pod ní napěchujeme skořici. Kousky ukládejte vertikální a dokola celé svíčky. Nakonec dekorativní omotejte stužkou nebo kouskem látky, aby skořice držela na místě a vychutnejte si jemné světlo s krásnou vůní.

натуральные ароматизаторы для дома

натуральные ароматизаторы пищевые

pomerančová kůra
V zimě, zejména v předvečer Vánoc jsou v každém domě pomeranče. Když budete jíst chutnou dužinu, kůru nevyhazujte. Můžete z ní vyrobit například takový svícen! A navíc ten úplně nejlevnější.

натуральные ароматизаторы в машину
Pomeranč rozřízněte na polovinu a dužinu jemně vyberte lžící. Do vrchní části pomocí formičky na pečivo vykrojte libovolný tvar. Pomeranče ozdobte hřebíčkem. Na dno druhé poloviny vložte čajovou svíčku, zapalte a zakryjte vrchní částí s otvorem.
Podívejte jak nádherně to vypadá!

 

натуральные ароматизаторы для вина

натуральные ароматизаторы своими руками
Pot-pourri
A tady je další jednoduchý, ale zajímavý způsob. Budete na něj potřebovat směs sušeného ovoce, koření a zimní výzdoby, plus umělé vůně.

натуральные ароматизаторы для чая
Připravte si libovolné suché dekorace, které se vám spojují se zimní. Mohou to být šišky, citrusy, jablka, šipky, celé ořechy, skořicové tyčinky a jiné druhy koření.

натуральные ароматизаторы для авто
Vše vložte do velké nádoby a přidejte několik kapek aromatického oleje. Výborně se k této směsi hodí vůně pomeranče, skořice nebo borovice.Opatrne všechny ingredience promíchejte, abyste nepoškodili dekorace. Příkrov věkem a po několika hodinách vložte do odkryté misky.

натуральные ароматизаторы
girlandy
Tento trik určitě použiji tento rok. Pro výrobu takové vonné girlandy si budete muset předem vysušit plátky pomeranče, nebo použít již předem sušené plátky, které dostanete téměř v každém obchodě na ruční práce.

ароматизаторы натуральные и идентичные
Dále je nutné zavěsit na nitku. Mezi plátky můžete navléknout i bobkový list nebo tyčinky skořice pro ještě intenzivnější vůni. Tak si vyrobíte ještě i neobyčejnou girlandu na okno nebo neobvyklou vánoční hračku.

натуральные и искусственные ароматизаторы
Okouzlující no ne?

натуральные ароматизаторы ванили и клубники
Na bázi soli
Na tento způsob také budete potřebovat pomeranč. Rozřízněte ho na dvě části a jemně vyjměte dužinu. Samostatně smíchejte hrubou mořskou sůl s aromatickými oleji s vůní karafiátu, skořice a pomeranče. Potom sůl dejte do prázdné pomerančové kůže a ozdobte vhodným dekorem.

натуральные ароматизаторы для свечей
Také můžete použít kůži citronu a naplnit ji směsí soli s rozmarýnovým a vanilkovým esenciálním olejem.
borovicoví šišky
Prakticky ani jeden vánoční dekor se neobejde bez šišek. Tak proč byste je nemohli udělat voňavými!

натуральные ароматизаторы воздуха
Šišky omyjte a vysušte v troubě při teplotě 200 stupňů. Držte je tam cca 30 minut.

Po ochlazení vložte všechny koblihy do kapsy a přidejte 20 kapek vašeho oblíbeného aromatického oleje. Pak je na týden v kapse odložte, aby se olej mohl vstřebat. Takové koblihy pak můžete použít úplně na všechny vaše sváteční nápady.

натуральные ароматизаторы в авто
RADA REDAKCE

Nebuďte překvapeni pokud kvůli této sváteční vůni budete mít doma vy i vaše rodina vždy dobrou náladu, však sváteční vůně přesně toto způsobují. Určitě použijte jeden nebo i více těchto tipů a plně okuste ve svém domě sváteční atmosféru.

Podělte se i se svými přáteli s recepty na přírodní vůně!

foto: takprosto.cc

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih

 


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)