Tato hrozná tradice je stará 1000 let! 20 šokujících fotografií čínských „lotosových nohou“.

Stále jsou naživu ty čínské ženy, které zažily tisíciletou tradici obvazování nohy, která nyní vypadá jako výsměch přirozené ženské krásy. Přesto obyvatelky Nebeské říše již více než deset století byly rukojmími zvláštních pravidel, které doslova znehodnotily jejich nohy. Naše historie je právě o tom.

Existuje legenda, že jedna dvorní dáma se jménem Yu, známá svou milostí a zručností na tanec, si jednou objednala boty, které vypadaly jako zlaté lotosové květy. Byly tak malé, že si je nemohla obout na nohy, aby si je obula, musela si nohy ovázat a tak tančila. A toto se stalo legendární. To byl začátek tradice zmenšování nohou.

 

Je známo, že počátky obvazování se datují do čínské antiky, a vrátili se ve dvacátém století. Právě tehdy začali dívkám ve věku 4-5 let deformovat nohy, takže do deseti let dostali takzvanou zaujmout lotosovou nohu. Dokonce i později se dívky začaly učit správnou „dospělou“ chůzi a poté byly připraveny na sňatek. Mimochodem, milování v Číně bylo nazváno „procházka mezi zlatými lotosy“.

Bandáž nohy se nakonec stala součástí vědomí a masové kultury. Před uzavřením manželství se rodiče vždy zajímali především o velikost nohy budoucí nevěsty a pak všechny ostatní. A matky mladých dívek si přitáhly příjemné vyhlídky na úspěšné manželství a zpřísnily obvazy.

 

Možná, že pro Evropana je těžké to pochopit, ale takové nohy se staly chloubou nejen dívek, ale i sexuálního předmětu pro muže. Existují pověsti, že dokonce i prchavý pohled na ně může vyvolat velké vzrušení. Stejné sexuální fantazie pro čínských mužů bylo vyzouvání zbavené takové nohy.

Sexuálnosť „lotosových“ nohou lze vysvětlit pouze vizuálním zákazem. Odstranění obvazů a obkladů se uskutečnilo v nejpřísnějším utajení a takové postupy se mohly vyskytnout pouze jednou ročně. Pak se použil kamenec a parfumerie. Ve skutečnosti to byl proces postupné mumifikace …

 

Mužům bylo zakázáno dívat se na holé „lotosové nohy“, žena, jejíž nohy neúmyslně viděli, mohla zemřít hanbou. V každém případě by potenciální obdivovatel, s největší pravděpodobností, byl zklamaný: její nohy byly hnisavé, krvácející a neustále nemocné. Ano, a jejich zápach také nebyl příjemný.

 

Jak již víte, miniatura nohy byla dosažena v důsledku jejího vážné traumatu. V důsledku toho se ženy staly kaliko, které se nemohly pohybovat nezávisle a dokonce i stát. Přepravovaly se na vozíků, nosítkách nebo silné služky je nosili na svých ramenou jako děti. Pokud se dívky pokoušeli chodit samy, pak byly z obou stran podepřeny.

 

Jak vidíte, čínské ženy museli draze platit za krásu: majitelky ideálních nohou byly odsouzeny na fyzické utrpení a nepohodlí. Avšak některé ženy to neodradilo, aby získali malou nohu, dávali si lámat kosti.

 

To je moc tradice! Možná až nyní čínské ženy mohou klidně dýchat. Možná vás to překvapí, ale pařížští designéři, kteří vynalezli boty s vysokými podpatky, označovali je jako „čínské boty“. Ubohé ženy! Co jen oni musí vydržet! Zatímco budete hledat podobné boty, sdílejte tento příspěvek s ostatními.

 


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)