NIKDO HO NECHTĚL KOUPIT. Od města jsme si koupili byt, který nikdo nechtěl a změnili ho na nepoznání

Každý chce mít svůj vlastní dům, někde na odlehlejším místě, kde se může skrýt před ruchem města. Žijeme v době, kdy si nemůže každý dovolit vlastnit dům a proto lidé hledají alternativy, jak by se dala situace vyřešit co nejlépe pro jejich finanční situaci.

Párek z Liverpoolu měl možnost zakoupit si dům jen za symbolickou 1 libru! Ne, nejedná se o vtip.

Již několik let snili o koupi domu, ale nikdy se jim nepodařilo naspořit dostatek peněz. Když se dozvěděli o projektu „Dům za libru“, rozhodli se do něj zapojit. Dostali starý příbytek, který za rok přetvořili na pohádku.

Sam a Rachel Cama sdíleli fotografii svého domu i na internetu, aby ukázali výsledek poctivé práce. Před tím, než si koupili nový dům, 16 let žili v pronajatých bytech. Jejich dospělé dcery se tlačili v malé dětském pokoji a proto účast na projektu byla příležitostí, aby svůj život změnily.

Když vstoupili do domu, jejich nadšení do značné míry opadlo. Přivítala jejich shnilá podlaha, plísně, rozbité okna, zmokvané stěny. Dům byl ve strašném stavu a věděli, že je čeká obrovská dávka práce.

Spolu s dcerami se jim za 1 rok plný odpírání radostí života podařilo splnit si svůj vytoužený sen. Rachel řekla, že bylo pro ně náročné kombinovat práci a opravu na domě. Zažili si i období, kdy se chtěli na všechno vykašlat, ale nevzdali to.

 

V březnu tam položili novou podlahu a nainstalovali nová plastová okna. Pomalu se to začalo blížit do vítězného konce a koncem června si již vybírali nábytek a domácí spotřebiče. První noc po kompletním nastěhování se ani nedokázali vyspat, protože stále nedokázali uvěřit, že je to konečně jejich vlastní domov.

 

Díky projektu „Domov za libru“ byla rodina konečně šťastná. V programu je dalších 6 000 domů, v nichž je třeba provést opravy. Prvních 100 rodin už žije v nových obydlích a dalších 150 lidí čeká, dokud je žádosti nebudou schváleny úřady. Avšak ne každý se může projektu zúčastnit. Hlavní podmínkou je žít nebo pracovat v Liverpoolu. Kupující musí dům opravit a neprodávat ho příštích 5 let. Majiteli se stanou ti, kteří splňují všechny tyto podmínky.

Starosta města říká, že rodina Kamauovcov je dokonalým příkladem i pro ostatní obyvatele Liverpoolu. Dokázali, že s obrovskou touhou člověk dokáže téměř vše.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)