Nevěstince v táboře smrti v Osvětimi. Víte k čemu nutily vězně? S tímto se v dějepise nesetkáte

Německé koncentrační tábory jsou jednou z nejsmutnějších a nejstrašnějších stránek minulosti. Vědci objevují stále více dosud neznámých faktů o táborech smrti.

Podle ďábelského plánu určeného na stimulaci nejproduktivnějších vězňů nařídil Heinrich Himmler zřídit nevěstince ve všech koncentračních táborech.

Němci nalákali ženy na práci v nevěstincích slibuje jim nenáročnou práci a chléb navíc. Mladé dívky měly sloužit až 20 mužům, přičemž s každým strávil 15 minut. Platilo však nepsané pravidlo: Němci mohli chodit jen za Němkami,  Židům a Rusům takové „potěšení“ umožněno nebyly.

Mužů, kteří byli „poctěni“ návštěvou nevěstince, nutily používat na pohlavní orgány dezinfekční krémy. Ženy, které v nevěstincích pracovaly, byly sterilizovány.

Dozorci v táboře byli povinni monitorovat vše přes kukátko na dveřích. Nevěstince byly otevřeny od 8.00 do 22.00 hodin, v době kdy se vězni vraceli z těžké práce. Většina mužů, kteří dostali odměnu ve formě možnosti navštívit nevěstinec, tuto službu ani nevyužili.

„Veřejné domy byly postaveny jen kvůli ponížení. Byly dalším příkladem krutosti a cynismu nacistického Německa.“

Mnozí dělníci raději upřednostňovali chléb nebo polévku navíc namísto intimních radovánek, ale prostě neměli na výběr. Podle slov dívek pracujících v nevěstincích byly jejich služby i nelegální využívané pravidelnými návštěvami vojáků a stráže koncentračních táborů.

Po práci v nevěstincích dostávali ženy v táboře chléb. Některým z nich se podařilo přežít válku, avšak o jejich osudech se ví jen velmi málo. Pravděpodobně ani nebyly schopny mluvit o tom všem, co se tam dělo. Hlavní je, že přežili, protože měli jen jedinou možnost. Buď práce v nevěstinci nebo smrt v plynové komoře.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)