Neuvěříte, co dělali po válce s milenkami německých vojáků! O tomto se v dějepise nedočtete

Druhá světová válka se stala jednou z nejsmutnějších událostí minulého století. Lidé spojili své síly, aby zvítězili dobro a pravda.

Během napětí, které válku provázelo po celou dobu vznikly různé situace. Když okupanti osvobodili většinu evropských zemí, mnohé ženy byly vystaveny odsouzení na celonárodní úrovni.

 

 

Když byly ženy podezřelé z toho, že se zapletli s německými vojáky nebo důstojníky, byly jednoduše vystaveny národní hanbě a mučení.

Francouzi byli jedněmi z těch, jejichž tresty byly velmi kruté. Po dlouhých letech okupace, kdy byli lidé už na pokraji s emocemi, vybíjely si vztek právě na těchto ženách …

 

Ženy ostříhali dohola, jejich těla pokreslili jejich nebo jim povypaľovali hákové kříže na tělo. Tyto ponižování se navíc konaly veřejně, před příbuznými, přáteli, známými.

Stojí za zmínku, že někteří lidé úmyslně upozorňovali na tyto ženy, aby sami nebyli podezřelí z podobných zločinů.

 

Některé ženy byly dokonce zastřeleny. Jiné veřejné ponížení nezvládli a spáchali sebevraždu.

Společnost stejně odmítala i děti, které se narodily z takových vztahů. Nejenže se narodili mimo manželství, ale byly považovány za živých pokračovatelů nepřítele.

 

Somerset Maugham v příběhu The unconquered mluví o ženě, která zabila své dítě, které měla s německým vojákem. Toto nebyla fikce, ale realita. V té době to nebylo bohužel nic neobvyklého.

V Norsku bylo takových žen kolem 15 000. Narodilo se asi pět tisíc dětí, jejichž otcové byli němečtí vojáci. Po válce se tyto děti přezdívalo „německé jikry“ a téměř všechny byly považovány za méněcenné.

Říká se, že na některých z těchto dětí testovali léky.

Chování těchto žen již posuzovat nebudeme. Tak či onak, odsoudit je vždy nejjednodušší. Jen vězme, i takové příběhy provázely válku.

 


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)