Léčivé schopnosti koček! Stačí je jen položit na správné místo … a stane se malý zázrak

V současnosti jsme neustále vystavováni stresu a napětí. Někdy nám chybí jen pohodlí, teplo a klid. A co může být přítulnější jako měkoučká kočka? Kromě toho že jsou milé, jsou schopny vyléčit řadu nemocí.

Redakce Chillin vám v tomto článku prozradí, na jaká místa přiložit oblíbeného domácího mazlíčka abyste zbavili nemocí a problémů.

Jak léčí kočky

Blahodárné účinky koček na zdraví člověka, to je už dávno dokázaný fakt. Jejich mňoukání a teplo, kterým nás zahřívají, eliminuje stres a únavu, dodává pocit pohodlí a klidu, to nám dávají kočky každý den. A když jsme nemocní, všemožně se nám snaží pomoci. Kočky, které léčí lidi nejsou neobvyklé. Lehají si na bolavá místa a zbavují jejich bolesti.

Kočkám je často vytýkáno, že nemají rady svých pánů. Existuje však mnoho případů, kdy kočky léčí na úkor svého zdraví. Takto to bylo is kočkou, jejíž pan dostal rakovinu. Pokoušela se ho vyléčit, ale nakonec ona sama dostala rakovinu a její majitel se zotavil. Posuďte sami, není to projev oddanosti a lásky?

Kočky odebírají od lidí negativní energii, čímž jim pomáhají se zbavit nemocí. Ve skutečnosti kočku nemusíte nutit, jen ji zvedněte a pohlaďte. Obvykle sami přicházejí ke svým majitelům a lehají si na bolavá místa, po nasycení energií odejdou. Podívejme se, jaké nemoci mohou naše kamarádky vyléčit.

1.Kardiovaskulárny systém

Existuje mnoho příběhů o tom, jak kočky zachránili své majitele před infarktem. U pacientů, u kterých došlo k záchvatu, se tlak a puls normalizují při několikaminutovém hlazení kočky. I přitulení se ke kočce snižuje krevní tlak u pacientů s hypertenzí. Zvláště dobré tento úkol zvládají dlouhosrsté kočky.

2. Trávicí soustava

Hlazení koček je také užitečné pro trávicí systém. Krátkosrsté kočky léčí onemocnění trávicího traktu a močových cest mnohem lépe než jiná plemena.

3. Nervový systém

Kočky jsou také vynikající psychoterapeuti a neuropatologie. Jsou schopné zmírnit únavu, stres a migrénu, a to především dlouhosrsté kočky.

Tyto načechrané léčitelky se objevují i ​​v oblasti psychoterapie. Pacienti, kteří trpí duševními poruchami, kočky nedráždí ale uklidňují je. Jednoduché a nenápadné mazlení kočky může pomoci při nervozitě. A abyste se zbavili deprese, stačí hrát s kočkou minimálně 20 minut denně.

Kočky jsou také úžasní posluchači. Mnoho lidí se mluví se svými kočkami, což pomáhá vyrovnat se s různými problémy. Navíc je mnohem jednodušší vylít si duši kočce, neboť ta vaše tajemství neprozradí.

4. Nespavost

Nespavost velmi často pochází ze stresu a nadměrného podráždění. Před užitím sedativ nebo léků na spaní se pokuste uzdravit pomocí kočky. Přiložte si kočku na čelo nejméně na 5 minut. Ještě lepší je lehnout si se svým miláčkem. Ochrání váš spánek, zbaví negativní energie a špatných myšlenek.

5.Imunitný systém

Kočičí mňoukání může zlepšit imunitní systém. Probíhá při frekvenci 4-16 Hz, díky čemuž má pozitivní účinek na náš imunitní systém.

6. Kosti a klouby

Vědci předpokládají, že mňoukání koček se svým účinkem podobá ultrazvukovému ošetření. Díky tomu lze urychlit hojení ran a také zlepšit růst a pevnost kostí. Perské kočky pomáhají zmírnit bolest kloubů při artritidě. Mňoukající kočka je nejlepší prevencí osteochondrózy a osteoporózy u starších pacientů.

7. Dlouhověkost

Kočky mají pozitivní vliv na délku života svých majitelů. Studie ústavu gerontologie dokazují, že majitelé koček žijí o 5-10 let déle ve srovnání s lidmi, kteří tyto domácí zvířata nemají. Tlak u těchto lidí je stabilnější a hladina cholesterolu v krvi je mnohem nižší.

Zde je již sedm důvodů, proč mít kočku a věnovat jí více času. Jsou to atraktivní a roztomilé bytosti, které mohou do vašeho života přinést pohodlí a teplo. Možná někdy neprojevují lásku tak, jak bychom očekávali, ale jsou schopné nám pomoci, čímž dokazují svou oddanost.

Co si o tom myslíte? Nechte nám komentář.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)