Jednou týdně si udělám masáž nohou s tímto přípravkem. Žádné otoky ani suchost či popraskaná kůže mě už netrápí

Přišla zima, což znamená, že mnoho žen začalo nosit teplejší obuv, ponožky, punčochy a pantofle. Díky tomu už nevěnují zvýšenou pozornost svým chodidlům a také nejsou tak viditelné jako je to v létě. Věříme, že vy k těmto ženám nepatříte, i když realita hovoří o něčem jiném. Pedikúra a stav chodidel nás v létě trápí mnohem více než v tomto chladném období. A to je chyba!

скраб для ног

V důsledku těsné obuvi a neustálému pobytu v teple kůže na chodidlech zhrubne, někdy i popraská, je nedostatečně hydratovaná a pocit unavených i těžkých nohou je na světě.

Všemu se lze vyhnout díky jednoduché a dostupné proceduře. Prozradíme vám, jak si připravit efektivní směs na domácí peeling chodidel. Vaše nohy budou jemné a zdravé i během najchladnješieho období v roce.

скраб для ног

potřebujete

220 g cukru
1 ČL soli
2 lžičky olivového oleje
1 PL medu
1 lžičku jojobového oleje
Pár kapek jakéhokoli esenciálního oleje
postup

Smíchejte si v misce cukr s olivovým olejem. Cukr je vynikající prostředek na odstraňování zhrublé vrstvy pokožky a olivový olej ji hydratuje.
Potom přidejte sodu – vyčistí kůži a zničí škodlivé bakterie. Přidejte med, který vyživuje změkčuje (měli byste ho na několik minut dát do vodní lázně, aby byl více tekutější). Pak přilijte jojobový olej a silici. Nakonec vše důkladně promíchejte.

домашний скраб для ног
Směs aplikujte na nohy po osprchování, aby byla kůže mírně napařená. Masírujte si chodidla po dobu 3-5 minut a následně je opláchněte čistou vodou. Pro dosažení co nejlepšího účinku naneste na kůži výživný krém. Postup opakujte 1-2 krát týdně. Tento přírodní a finančně nenáročný lék poskytne vašim nohám andělskou jemnost. Kromě toho dokáže zlepšit krevní oběh a zabránit mnoha onemocněním.

домашний скраб для ног

Peeling můžete nanést i na celé tělo, ale mějte na paměti, že doba skladování ve skleněné nádobě by neměla přesahovat 2 týdny – pak si musíte vytvořit novou zásobu.

Výsledek bude efektivnější, pokud používáte sůl z Mrtvého moře namísto cukru. Najdete ji v některých lékárnách nebo v obchodech se zbožím z Izraele. Kromě toho, že se sůl perfektně masíruje a odstraňuje drsnou pokožku, stimuluje procesy regenerace. Sůl z Mrtvého moře nevysušuje pokožku tak jako běžná sůl.

скраб из мёда и сахара

Peeling nebo koupel je vhodný také pro lidi, kteří trpí různými onemocněními kůže a plísňovými infekcemi. Konec konců, mnoho lidí navštěvuje lázně s vodou z Mrtvého moře aby se zbavili těchto problémů. Do peelingu si můžete klidně přidat i kávu a skořici!

Vyzkoušejte to i vy a podělte se o vaše zkušenosti v našich komentářích!


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)