Známý lékárník odhalil jaké léky se nesmí mezi sebou kombinovat. 5 smrtelných kombinací!

My všichni víme, že míchat léky s alkoholem, čajem nebo kávou je velmi špatný nápad. Ale jen málokomu je známo, které léky by se neměly užívat zároveň, jinak mohou vážně poškodit zdraví a v nejhorším případě i vést až k smrti.
Naneštěstí tato informace je známa jen málokomu, i když každý člověk, který užívá nějaké léky by toto měl znát. Redakce „Jen Tak!“ vám řekne, kterých 5 kombinací léků je smrtelných. Zapamatujte si je a nikdy je nemíchejte!

комбинации лекарственных средств

míchání léků

Antidepresiva a léky proti bolesti
Člověk, kterému lékař vypisuje recept na daný druh léku, by měl vědět, že je nemůže užívat dohromady. Ale jak často zanedbáváme rady kompetentních lidí a jednoduše se vybereme do lékárny koupit si levný záchranný lék od bolesti.Nedávna studia nizozemských lékařů ukázala, že kombinace těchto dvou preparátů způsobuje gastrointestinální krvácení. Ale výsledkem jejich studie není jen riziko vnitřního krvácení, ale i nepříjemné vedlejší účinky: úzkost, zvýšená teplota, zvýšený tep a dušnost.
Léky od kašli a na alergii
Většina léků na kašel nebo na alergii obsahuje podobné látky, proto pokud užíváte tyto léky zároveň hrozí vám riziko předávkování. A slabost a únava ještě více posilují sedativní účinek těchto liekov.Nekontrolovateľná ospalost může představovat riziko pro ty, kteří nevědí o sedativní efektu této kombinace a pracují s nebezpečnými přístroji, zařízeními nebo budou řídit auto.
сочетание лекарственных средств
Antikoaluganty a aspirin
Antikoagulanty se považují za velmi silné léky a prodávají se pouze na předpis doktora. Předepisují se, aby snížily tvorbu sražením v žilách. Na druhé straně aspirin si můžete koupit v každé lékárně bez receptu. Lidé ho užívají jako prostředek proti bolesti, přidávají ho do kosmetiky a používají v každodenním živote.Ale i tak mnozí nevědí, že tento lék také ředí krev a je tak známý jako antiagregant. Když se aspirin užije spolu s antikoagulantem jejich společný efekt může značně zvýšit šanci na vznik vnitřního i vnějšího krvácení.
сочетание лекарственных средств
Léky proti bolesti a sedativa
Pokud tyto léky užíváte zároveň jejich toxický vliv se tím jen násobí. Takové předávkování antidepresivy může výrazně snížit frekvenci dýchání i frekvenci srdečního tepu přičemž někdy až na smrtelnou úroveň.

Acetaminofen a opiáty
Bez ohledu na jejich popularitu tyto prostředky mohou být velmi nebezpečné jestliže je užíváte v dávkách, které překračují doporučené množství. Často se lidé pokoušejí zvýšit efekt acetaminofen tak, že ho užívají spolu s přípravky obsahujícími kodein. Když však tyto prostředky užíváte spolu, velmi brzy mohou způsobit vážné poškození jater.
сочетание лекарственных средств
Zapamatujte si tento seznam léků a nikdy je neužívejte zároveň! A nezapomeňte se s touto užitečnou informací podělit i se svými přáteli.

 

 

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)