Toto je důvod proč doktoři nosí na sobě tetování „Neresuscitovať“.

Důvod proč doktoři nosí na sobě tetování „Neresuscitovať“.

Během celé své kariéry musí lékaři každodenně čelit smrti. Znají všechny utrpení, které provázejí nevyléčitelné choroby a jsou si dobře vědomi ceny života a smrti.

V poslední době medici stále častěji odmítají resuscitaci. A existuje na to rozumné vysvětlení: stejně jako všichni lidé i oni chtějí žít, ale nechtějí trpět.


Podle statistik, po srdeční resuscitaci až 92% pacientů umírá do jednoho měsíce a celý ten čas nesnesitelně trpí …

Lékaři jsou povinni do posledního dechu pomáhat pacientům, protože je to jejich úkol. Kromě toho příbuzní smrtelně nemocných do konce doufají v zázrak, a proto se chytají i slámky a všemi silami se snaží prodloužit jim život. Pacientům to však ve většině případů přinese jen více utrpení …

Doktor Ken Murray nazývá tyto marné pokusy o prodloužení života zbytečnou léčbou. Rozpovídal nám příběh o příteli ortopedovi, u kterého našli rakovinu slinivky v pokročilém stádiu.

S vědomím, že ve většině případů léčba jen prodlužuje agónii, ortoped odmítl lékařskou pomoc. Vybral si důstojnou smrt a zbytek svého života strávil dům v kruhu rodiny a ne v nemocničním pokoji přeplněné jinými pacienty.


Mnozí doktoři si vyhotovují speciální dokumenty, v nichž oficiálně odmítají resuscitaci nebo své přání stanoví v poslední vůli. A někteří si také dají vyhotovit speciální tetování s nápisem: „Neresuscitovať!“.

Konečně, je to pochopitelné. Rozhodnout se pro to však mohou jen duševně silní lidé … Byli byste vy schopni dobrovolně odmítnout resuscitaci nebo byste si raději vybrali i tu nejmenší šanci na přežijte? Podělte se s vaším názorem v komentářích nebo se o tomto těžkém rozhodnutí promluvte s přáteli.

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)