Tento muž 20 let sbíral skleněné láhve. Sousedé pak zalapali po dechu, když uviděli výsledek

Mnozí věří, že domy z lahví se může objevit pouze v sci-fi filmu. Realita je však taková, že někteří nadšenci pro skleněné láhve, je umí využít jako stavební materiál. Hlavní postavy tohoto článku už několik let žijí v domě z lahví, který si vlastnoručně postavili. O tomto nápadu přemýšleli 20 let a jak vidět, nakonec si svůj starý sen!

První dům ze skleněných lahví byl postaven v USA na počátku minulého století. Podle legendy si ho vybudoval William Peck, který byl obrovským milovníkem piva. Proto si jako stavební materiál zvolil pivní láhve. Samotný dům stál poměrně dlouho a byl zbourán až v roce 1980. Před nějakým časem dokonce i známá pivovarská firma Heineken vyrobila speciální lahve ve formě cihel!

V 80. letech se Rus Vladimír SYSA, dozvěděl o existenci těchto neobvyklých domů z německého časopisu. Od té doby měl v hlavě myšlenku, že si něco podobného vybuduje i pro sebe a svou rodinu.

Stavba začala koncem 80. let a už v té době bylo v jeho bytě uložených 4000 lahví šampaňského!

Svůj stavební materiál si sbíral několik let. Jeho zdrojem skleněných lahví byly parkoviště a kontejnery určené na sklo. Navíc slušný počet obdržel i od svých přátel. Na každou oslavu mu kupovali láhev šampaňského, protože věděli, že tyto lahve bude potřebovat. Když se o jeho plánu dozvěděli i okolní sousedé, začali mu k bráně domu přinášet kontejner se skleněnými nádobami, aby to neměl daleko.

Samozřejmě, nebyli to jen láhve. Ve svém volném čase tvrdě pracoval na svém projektu, nakreslil stovky skic a vyvinul stavební technologie. Později si nakoupil i další stavební materiály.

Jeho hlavním pomocníkem byla manželka Ludmila, která spolu se svou vnučkou myli láhve a kontrolovali, zda nejsou prasklé. Později se k němu přidala i na konstrukci domu a díky tomu se stala jeho hlavní múzou. Když se práce skončily, dům byl jejich společným dárkem na zlatou svatbu.

Díky lahvím už nemusejí v zimě smrkat nosy, protože všechny stavební materiály vytvářejí speciální vzduchový polštář, který zajišťuje teplou zimu a chladnější léto. Kromě toho, Ľudmila si neumí vynachválit LAHVOVÉ věž, kde si pěstuje rostlinky a zeleninu. V budoucnu si tam plánuje vybudovat kvalitní skleník.

Co se týče jejich neobvyklého domu, už nejednou se jim naskytla nabídka prodat ho za nemalou částku. Oni však jednohlasně tuto možnost odmítli a neumějí si představit, že by se ho museli vzdát. Kromě hlavní budovy je na pěti hektarech vybudována i sauna s bazénem. Muž si také vybudoval alej, která je jak jinak, také postavena ze skleněných lahví.

Na splnění svého snu pracovali přibližně 20 let, během nichž spotřebovaly tuny cementu a asi 8000 skleněných lahví. Výsledek je obdivuhodný a oba manželé tvrdí, že veškerá těžká práce za to stála.

Ze začátku si muži kolegové dělali z jeho práce posměšky a mysleli si, že se zabývá hloupostmi. Nyní jim však vytřel zrak a je známý téměř po celém světě!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih

foto: videoboom.cc


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)