S tímto receptem se stanete královnou kuchyně. Květák v troubě dělám už 15 let a chutná vždy

Pokud si dáváte pozor na svou linii a chcete si pochutnat na něčem dobrém, věnujte pozornost následujícímu receptu na pečený květák. Tento pokrm ocení i všichni příznivci zdravého životního stylu.

Květák je zdrojem vitamínů skupiny B, vitamínů C, A, K, PP, H (biotin), U (metionin) a dalších. Co je nejdůležitější – obsahuje 300 kcal na 100 g!

ingredience

600 g květáku
3 stroužky česneku
20 g tvrdého sýru
1 cibule
50 g strouhanky
3 lžičky olivového oleje
Sůl a pepř podle chuti
postup

Rozehřejte si troubu na 220 stupňů.
Umyjte si květák a rozdělte ho menší kousky. Poklademe je na plech a polijte olivovým olejem. Osolte, opepřete a vložte do trouby, kde to necháte péct 20 minut. Každých 5 minut troubu otevřete a květák promíchejte.
Následně si cibuli a česnek nakrájejte najemno a dokud se zelí zapéká, osmažte si tyto dvě ingredience na pánvi. Pak k nim přidejte strouhanku, snižte oheň na minimum a je to.
Odstraňte pánev z ohně, dokud vychladne, přidejte do směsi nastrouhaný sýr a mletý kopr.
Tuto směs vysypte na připravený květák a rychle promíchejte.
Tato varianta je vhodná i jako příloha k masu nebo do salátů. Upusťte uzdu fantazii a připravte si květák už na nejbližší oběd či večeři!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih

Запеченная цветная капуста


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)