Pokud vám pes olízl ruku nebo nohu, je to speciální znamení! Takto pochopíte, co tím myslel a ještě více

„Pes je nejlepší přítel“, říkají mnozí milovníci zvířat. Je to oddaná, stálá, neznajíce křivdu a odsouzení bytost.

Nevědí mluvit, ale vědí vyjadřovat své pocity a myšlenky bez slov, prostřednictvím svého chování. Má smysl se naučit je dešifrovat. Redakce „myjsmezeny.cz“ vám odhalí význam signálů, které dává člověku pes.

chování psů

Psí pohled

správanie psa
Když se pes pronikavě a upřeně dívá se široce otevřenýma očima, až husí kůži projdou po těle. Tak jako člověk, i on může komunikovat pohledem a vyjadřovat plnou důvěru.

Upínání se k noze
Opíraje se o nohy, pes prosí, abyste ho poláskali. On je závislý na vaší lásce a cítí připoutání.

správanie psov v rodine

Spát v posteli
Někdy se stává, že když nejste doma, pes vleze do vaší postele. Tak zůstává v kontaktu s vámi na dálku, protože je na místě, kde rádi odpočíváte a zanecháváte svůj pach.

sbírání dárků
Pes vám může dát své hračky. Divné, proč, vždyť jsou to jeho věci? Nebo na procházce přináší kostičky, dřívka nebo zbytečný odpad.

Všechno toto jsou dárky. Nechce se chlubit kořistí, ale prokazuje svou lásku prostřednictvím jejich sdílení.

hodnota správania psov

Reagování na náladu
Za 15 tisíc let domestikace psa, se naučili pochopit emocionální stav člověka. Často, pokud se cítíte špatně, váš miláček vás začne otravovat, chce si hrát, rozmazlovat, kousat. Ne, není to egoista, který vyžaduje vaši pozornost v nejnevhodnějším okamžiku. Vše chápe a snaží se odvrátit vás od vašich žalu.

olizování majitele
Pokud pes olizuje nohy, poukazuje na vděčnost a oddanost. Pokud ruky, tak něžnost. Olizování obličeje naznačuje o nepřítomnosti strachu z trestu.

čeká pochvalu

správanie psov s ľuďmi
Pokud něco udělal, zvíře čeká na reakci na skutek. To se projevuje různými způsoby. Znamená to však jen to, že jste pro něj nejdůležitější osobou a pes je připraven opravit své chování na základě vašeho hodnocení.

Raduje se při návratu domů
Význam tohoto znamení je očividné: psovi bylo teskno, když vás nebylo. Možná stojí za to strávit s ním více času, projevit péči, nezapomenout na pohlazení, aby nepochyboval o tom, že ho potřebujete.

správanie psov na ulici

Je stále za patami
Pes vás může sledovat všude, dokonce iv lázněmi a na toaletě. Někdy nás to dráždí. Ano, tak dělají jen rozmazlení domácí mazlíčci, kteří si myslí, že je jim všechno dovoleno. Ale je také pozitivní vysvětlení. Oni tak vyjadřují: „Ty jsi můj nejlepší přítel a musíme všechno dělat spolu“.

Choulí se po jídle
Proces konzumace potravy pro zvíře je spojen s prožíváním stresu. Je lepší se ho nedotýkat v tomto čase a být shovívavý k agresivní ochraně jídla. U psa je instinkt přežití, obává se, že mu jídlo bude odebráno.

správanie psov v rodine

Po jídle se pes bude Chula k vám, to není prosba o přidání, ale velká díky a ukázněnost. I pes umí být kultivovaný.

Všemi těmito způsoby oddaní psi prokazují svou náklonnost. Tyto jedinečné zvířata se snaží dostat k vám, jak je to možné. Podívejte se pozorně na jejich chování a zařiďte kontakt s domácím mazlíčkem.

správanie psa

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s dalšími milovníky zvířat na sociálních sítích!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)