Po tomto se plastovým lahvím vyhnete a nebudete si do nich dávat vodu. Toto tajemství nám firmy o nich zatajují

Všichni z vás určitě pijí vodu z plastových lahví, ale víte, jaké tajemství ukrývají?

myjsmezeny.cz pro vás odhalil 4 nejpřekvapivější z nich!

1. Proč bychom plastové láhve měli použít pouze jedenkrát
Plastová láhev dokáže vypouštět nebezpečné chemikálie. Dávejte pozor na speciální značky na dně láhve. Očíslované trojúhelníky označují, jaký typ plastu byl použit:

Láhev označena 1 (PET nebo PETE) je vhodná pouze na jedno použití. Při vystavení kyslíku nebo vysokým teplotám, včetně slunečního tepla, láhev vylučuje toxické látky, které se dostanou do vody.
Vyhněte se lahvím označeným 3 nebo 7 (PVC a PC), protože vylučují toxické chemikálie schopné proniknout do potravin a nápojů a dlouhé používání může dokonce vést k vážným zdravotním problémům.


2.Baktérie a porušení hygieny

Pití vody z použité plastové láhve je téměř stejné jako olizování toalety, psí hračky, nebo dokonce horší. Vědci říkají, že množství bakterií v takových lahvích často překračuje bezpečnostní limity. Vytváříme pro ně dokonalé podmínky pro růst i když v láhvi máme teplou vodu.

Co dělat? Láhve pravidelně omývejte teplou mýdlovou vodou, ocet nebo antibakteriální ústní vodou.

Dokonce i při důkladném mytí lahví si stále můžeme způsobit otravu jídlem nebo dokonce nakazit se hepatitidou A. Výzkum ukázal, že většina bakterií žije na hrdle láhve. Víčka jsou plné zárodků, které polkneme spolu s vodou. Raději používejte brčko.

3.Odkial pochází voda?

Mnoho společností na obalech vzpomíná, že voda, kterou kupujete, pochází z tekoucích vodních zdrojů. Ale pravdou je, že voda, kterou si koupíte v lahvi, je mnohdy identická s vodou, kterou dostanete z vodovodu!


Ve skutečnosti to dokonce můžete vidět na samotné láhvi, obvykle se to píše matým písmem, co většina lidí nečte.

2.Nie velmi zdravé
Společnosti podnikající v oblasti balené vody chtějí přilákat mladé lidi a sportovce. Inzerují balenou vodu s různými příchutěmi, které se k nim přidávají a tvrdí, že je to pro všechny zdravější než jiné sladké nápoje.


Nenechte se oklamat reklamou a vždy se podívejte obsah na štítku.

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)