Nový virus napadl Facebook! Zjistěte, jak se mu vyhnout. Sdílejte toto zjištění dále

Please Add Photos
to your Gallery

Kybernetická bezpečnost se v moderní době stále více dostává k hlavním prioritám bezpečnostních složek každé země. Není to žádné překvapení – poslední měsíce byly charakteristické zvyšujícím se počtem hackerských útoků. Pokrok jde dopředu a počítačová inteligence se dostává na zcela novou úroveň.

Správné používání počítače může vypadat na první pohled jako jednoduchá záležitost. Zapínáte si Word, otevíráte prohlížeč potřebný ke shlédnutí si webových stránek, sledujete filmy či posloucháte hudbu. Avšak i v těchto případech se mohou vyskytnout nepříjemné komplikace.

компьютерные вирусы

Šikovní hackeři vědí v člověku vzbudit přesvědčení, že nejsou schopni rozeznat zlomyslné odkazy od těch nebezpečných. Maskují jejich za ty, na které jsme zvyklí a nenapadlo by nám, že se může jednat o podvod. V důsledku lidské neznalosti se jim tímto způsobem daří napadat a ničit i ty nejlepší fungující systémy.

компьютерные вирусы

Facebook – sociální síť spojující přátel po celém světě. Kdykoliv můžete kontaktovat své příbuzné, kteří se nacházejí na druhém konci světa nebo požádat sousedku, aby vám uvařila čaj. Navzdory těmto a dalším výhodám je také plný spamů, reklam a škodlivých odkazů v soukromých zprávách.

вредоносные программы

Pokud si na Facebooku najdete zprávu s linkem (nezáleží na tom, jestli je to váš přítel nebo neznámý člověk), v žádném případě ho neotvírejte. Specialisté společnosti Kaspersky Lab v Rusku identifikovali nový typ viru, který přesměruje nic netušící oběti na falešnou stránku a automaticky nainstaluje do počítače škodlivý software.

вредоносное по

Přesný mechanismus šíření tohoto nového počítačového viru je stále neznámý. Odborníci z počítačové bezpečnosti se domnívají, že hackeři používají účty a údaje shromážděné na nechráněných prohlížečích určených k distribuci těchto odkazů.

Link přichází ve zprávě ve formátu „vaše jméno + video“, k němu je připojena i vaše profilová fotografie. Odkaz začíná hypertextovým odkazem začínajícím se bit.ly. Ten vás přesměruje na dokument na Google disku. Dokument naznačuje že se jedná o video, čímž se mu ale daří shromáždit všechny fotografie odesílatele.

вредоносное по

Když na video kliknete, uskuteční se další přesměrování, které se liší od operačního systému každého prohlížeče. Například uživatelé Mozilla Firefox, budou vyzváni k aktualizaci přehrávače Flash Player. Namísto stažení aktualizaci si stáhnete virový program.

Uživatelům prohlížeče Google Chrome se zobrazí stránka, která je upravena jako YouTube. Následně na tom se jim objeví zpráva o chybě, ke které došlo a návrh na stažení aktualizace. Pokud se tato žádost potvrdí, do počítače se nainstaluje škodlivý program, obsahující neznámé soubory.

вредоносное по

Škodlivý software nainstaluje pouze reklamní bannery a bloky, aby svým tvůrcům přinesly další příjmy. Abyste nechytili do jejich návnady, neotevírejte odkazy třetích stran a podezřelé videa. Sdílejte tento článek se svými přáteli na sociálních sítích!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)