Moje obuv je před SOLÍ v zimě chráněna díky tomuto triku. FUNGUJE na všechny druhy bot

V zimním období po napadení sněhu se městské služby starají o to, abychom se na chodnících cítili bezpečně. Posypovou sůl mísí s pískem, který urychlí tání sněhu, čímž se snižuje riziko zranění na silnicích a chodnících. Sněhové kaše nejenže ztěžují pohyb, ale také komplikují život.

Sůl rozežírá jakýkoliv přírodní materiál. Vysouší, stopy po sněhu zůstávají na obuvi a na jejich čištění musíme používat speciální produkty, zejména v případě semiše.

Prozradíme vám, jak se zbavit soli z bot, aby vaše oblíbené holínky vydržely i několik sezón.

как очистить обувь от соли

Po příchodu domů si okamžitě očistěte kožené boty teplou (ne horkou) vodou. Místa pokryté stopami od soli zabalte do papírových utěrek nebo toaletního papíru a počkejte dokud vyschnou. Sůl se absorbuje do papíru a boty následně potřete dětským krémem.
Eliminovat solné skvrny na kožených botách vám pomůže i roztok 9% octa. Smíchejte si ocet s vodou v poměru 3: 1 a potřete tím postižené oblasti na botách.

как очистить обувь от соли
Ricinový olej – populární lidový prostředek pro boj se solnými skvrnami. Očištěné a vysušené boty přetřete měkkým hadříkem namočeným v ricinovém oleji. Pokud bílé skvrny nemizí opakujte postup a pak si čistou kartáčkem „pročešte“ semiš.
Semišová obuv vypadá hezky, ale péče o ni je o něco náročnější. Vyzkoušejte toto: nalijte do hrnce vodu, vařte ji a podržte si kozačky nad párou unikající z hrnce – ne dlouho.
Prostředek na semiš a nubuk: smíchejte si 1 PL amoniaku s 1 PL teplé vody. Pomocí houby namočené v tomto roztoku si důkladně vyčistíte špinavé místa. Když povrch bot vyschne, přetřete ho gumovou kartáčem určenou na semiš.

как очистить обувь от соли
Nyní, když vaše boty opět získali elegantní vzhled a solné skvrny zmizely, ošetřujte jejich speciálními impregnačními přípravky. Boty tak získají svou přirozenou barvu a vytvoří se na nich ochranný hydrofobní film.

Pro hladkou kůži si vybírejte výrobky na bázi přírodního včelího vosku a ne silikonu, protože ten poškodí boty ještě více, než samotná sůl. Pro semišovou a nubukovou obuv používejte produkty ve formě spreje.

 

 

 

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)