Když si začal stavět dům z odpadu, sousedé se mu smáli. O rok později se mu chtěli ospravedlniť..PREKRÁSNE

 

Lidstvo si prošlo dobou ledovou, kamennou, železnou … dokud se nedostalo do doby plastové. Hromadění plastového odpadu se stává pro naši přírodu nebezpečím číslo jedna. Mnoho lidí přemýšlí o životě na pláži následovně: písek, teplá voda, šum moře, slunce a teplo. Nicméně realita je bohužel jiná …

Robert BIZOT, rodák z Kanady a bývalý obchodník, vždy snil o tom, že bude žít v Panamě. Když však přišel do zaslíbené země, viděl, že celé pobřeží bylo pokryto plastovými lahvemi. Taková hromada odpadu se bude muset čistit i několik týdnů.

Bízová tento problém nedal spát a neustále hledal řešení, jak se s tím vypořádat. Naštěstí se mu podařilo vytvořit plán na vybudování celé vesnice, jejíž domy budou postaveny právě z plastových lahví.

Místním obyvatelům se tato myšlenka nesmírně líbila, protože byly sužováni nespočtem hromadami plastů. Krok se krokem se začaly budovat originální příbytky, které nejsou o nic horší než ty běžné. Měli však jednu výhodu, díky plastovým lahvím v nich bylo chladnější, což je pro obyvatele Panamy velmi důležité.

Jak tedy vypadal proces budování? Do drátěné síťoviny se naskládali láhve, tu vložili do železných rámů domu. Když jsou stěny a rámy připravené, dělníci všechno pokryjí cementem, aby vytvořily iluzi domu, jak ho všichni známe. Tvůrce projektu tvrdí, že design domov je schopen odolávat zemětřesení!

 

 

Každý dům, v závislosti na velikosti, má od 15 do 30 tisíc plastových lahví. Toto je množství, které spotřebuje průměrný člověk během 80 letech života. Je vidět, že tomuto muži záleží na životním prostředí.

 

Celá rozloha pozemku má 33 hektarů, kde se nachází téměř sto domů. Kromě dalších domů plánuje Robert vybudovat obchod a také místo na cvičení jógy.

Robert BIZOT – skvělý muž, jehož řešení s plastovými lahvemi si zaslouží nemalou pochvalu. Věříme, že obyvatelé se naučí využívat netradiční stavební materiál ve svůj prospěch a životní prostředí si konečně vydechne.

 

 

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)