Šunku a hotové masné výrobky již v obchodě nekupujeme! Zde je důvod

Masné výrobky, které byly zpracovány v masokombinátech, mají vysoký obsah soli a škodlivých chemikálií. Světová zdravotnická organizace klasifikovala zpracované maso jako produkt, který způsobuje rakovinu. Z mnoha studií vyplývá, že lidé, kteří jedí zpracované maso a klobásy, si zvyšují riziko předčasné smrti o 40%.

Proto si místo toho koupi kousek dobrého masa a připravte si jej sami. Kromě toho je vaření šunky jednoduchým procesem a výsledek překoná všechny vaše očekávání.

ветчина

potřebujete:

1,5 kg vepřového masa
1 litr vody
100 g soli
5 ks pepře
2 ks hřebíčku
1 sušená chilli paprička
postup

Solný roztok si připravíte uvařením vody do které nasypete sůl a všechny koření. Když začne vřít počkejte ještě 1 minutu a následně odstraňte z ohně.

ветчина
Vezměte si stříkačku, naplňte ji roztokem a vpichujte ho do všech stran masa. Umožni to rovnoměrně rozložení soli.

ветчина
Maso vložte do nádoby a zalijte ho zbylým roztokem. Vložte ho na 3 dny do chladničky a čas od času ho otočte tak, aby si zachovalo jednotnou barvu a lépe osolení.

рассол
Maso pak zabalte provázkem nebo jej vložte do potravinářské fólie.
Zahřejte si vodu na 85 stupňů a vložte do ní šunku. Snižte plamen a vařte asi 2 hodinky. Je velmi důležité, aby teplota vody byla 78-80 stupňů, ne vyšší. Výsledkem bude šťavnatá a krásná šunka. Nejjednodušší způsob, jak si změřit teplotu vody je pomocí kulinářského teploměru.

ветчина
Když je dovaření, polijte ji studenou vodou, nechte vychladnout a nechte v lednici ještě několik hodin.
Tato domácí šunka se uchovává v chladničce až na čtyři dny, protože konzervační látky obsahují pouze sůl. Šunka v domácnosti je jemná, šťavnatá a téměř nerozeznatelná od chuti obchodu.

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)