Po smrti své ženy, starý muž 10 let rozpadlém domě jen prožíval. Jednoho dne se mu ale konečně poštěstilo

71-letý Rumun Jon Negril se nedávno proslavil po celé zemi. Posledních 10 let prožil své sám ve svém domě v Bukurešti.

Bohužel, místo, kde bydlí, se jen těžko dá nazvat domovem. Polozničená chatrč bez oken, dveře, které držely jen zázrakem, mu po dlouhá léta sloužila jako útočiště.

Starý muž však dlouhodobě nevěnoval pozornost stavu svého příbytku. Před 10 lety mu při požáru zemřela manželka, od té doby už nežil, jen prožíval.

Naštěstí, soucitní sousedé, pár známých z jeho života a zaměstnanci sociálních služeb mu pomohli začít lepší život. Bylo vidět, že samotný důchodce neměl sílu ani chuť se o sebe starat. Zármutek po smrti milované ženy mu jakoby znemožnil dále existovat. On sám se nesnažil s nikým komunikovat a sousedé věřili tomu, že prostě už nechce žít.

Rázně odmítl vystěhování se z této chatrče, ačkoli mu byla zima kvůli otvorem, přes které profouknout vítr. Spolu se svou ženou tam přežily mnoho šťastných let.

Několik let po její smrti v něm byl úplný nepořádek. Se starým mužem se opakovaně povídali i zástupci sociálních služeb, ale pokaždé odešli bez výsledku.

Vše se změnilo, když se jeho příběh dostal na sociální sítě. Viděli ho aktivní dobrovolníci, jejichž jeho situace chytila ​​za srdce. Mnozí se shodly na tom, že by mu měly urychleně zajistit nové bydlení.

Samozřejmě, nikdo ho nechtěl vystěhovat násilím, proto udělali kompromis. Hned vedle jeho starého příbytku mu vybudovali nový přístřešek.

Zakoupili obyčejný kontejner a vybavili ho vším potřebným pro osamělého staříka. Ve velmi krátkém čase lidé, kterých se tento příběh dotkl, začali muži posílat tisíce eur.

Jednoho krásného dne se na jeho dvoře objevil jeřáb, který mu opatrně spustil na zem nový příbytek. Zůstal poměrně dost překvapen a pozorně sledoval, co se bude dít.

Uvnitř jeho nového bydlení nejsou žádné zbytečnosti, přesto to vypadá nesrovnatelně lepší než to, v čem býval předtím. Nyní se už nemusí obávat toho, že mu bude v zimním období chladno a také nebude potřebovat hromadu starých přikrývek jen aby nezamrzl.

Všichni se postarali o to, aby mu tam nic nechybělo. Pocity, které měl muž po překročení prahu, se dají jen těžko popsat slovy …

Životem zkoušený vdovec byl upřímně překvapen, když uviděl, jaký dar dostal v podstatě od neznámých lidí. Sousedé tvrdí, že nyní se začal znovu usmívat a nemá problém s nimi prohodit i několik vět!

Ve videu muži uvádějí, že by mu rádi postavili plot, přes který by již nemohly procházet narkomani, aby si na jeho pozemku dali svou dávku. Také inspirují ostatní, aby dělali takové věci a ukázali světu, že existují stále laskaví a ochotní lidé.

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)