Po celém dni ma bolely nohy a byly unavené. S tímto nápadem jsem z nich smyla všechny toxiny a únavu

Krása a upravené nohy mohou hodně říci o jejich majiteli. Špatně vypadající chodidla zhoršují chůzi, držení těla, vedou k rychlé únavě a někdy i k bolestem při chůzi. Dostupným způsobem péče o nohy jsou léčivé lázně.

усталость ног

Lázně pro vaše chodidla mohou být léčivé, tonizující, očistné a změkčující. Samotná procedura je jednoduchá, ale přesto je třeba dodržovat několik pravidel.

Je lepší, pokud si koupel uděláte před spaním. Tak si mohou vaše nohy po proceduře odpočinout a zrelaxovat.
S procedurou začněte hned po naplnění lavoru vodou, dokud není chladná. Takto dosáhnete maximální efekt.
Je třeba dodržovat dávkování uvedené v recepturách. Odchylky mohou způsobit zdravotní problémy kůže a chodidel.
Po koupeli si udělejte peeling pomocí pemzy, škrabky na paty nebo kartáčem. Potom chodidla osušte a nakrémujte vyživujícím krémem.
Lázně se mohou používat nejen na odstraňování problémů, ale také na preventivní účely. Při výběru těchto nebo jiných složek je třeba brát v úvahu vaše tělo a nepoužívat komponenty způsobující alergické reakce.

Domácí lázně na chodidla

Na změkčení drsné kůže
Pro přípravu změkčovacího koupele potřebujete 3-4 lžíce bílého jílu, které dokonale změkčí a zjemní pokožku nohou. Nasypte hlinku do misky s horkou vodou a promíchejte. Udržujte nohy ve vodě 15-20 minut a následně je opláchněte teplou vodou.

popraskané paty
Pokud si chcete udělat takový lázeň, budete potřebovat 5 lžic směsi sušených rostlin – máty, heřmánku a březového listu. Zalijte ingredience 2-3 litry vroucí vody a nechte vyluhovat jednu hodinu. Přeceďte a ponořte si nohy do koupele.

белая глина

při nachlazení
Hořčice zvyšuje účinek oteplování horké vody v lázni, čímž se zlepšuje tok krve do chodidel a její cirkulace. Rozmíchejte si 2 PL mleté ​​hořčice s 3 litry teplé vody. Optimální teplota vody je 38-40 stupňů. Samotná procedura by měla trvat 20-25 minut. Nakonec si nohy vysušte do teplého froté ručníku a dejte si na nohy vlněné ponožky. Hořčičný lázeň se nedoporučuje, pokud máte vysokou tělesnou teplotu.

Při pocení a nepříjemném zápachu nohou
V případě, že trpíte nadměrným pocením a nepříjemným zápachem, proveďte následující: smíchejte si 200 ml tinktury z dubové kůry, 60 g mořské soli, 5 kapek esenciálního oleje z čajovníku a 3 litry teplé vody. Koupel se solí také zabraňuje otoku nohou.

Proti unaveným nohám
Unavené nohy zachrání esenciální oleje. Dejte si na 5 minut nohy do horké vody s olejem a následně na 10 sekund do studené. Takový postup vás zbaví únavy a zlepší krevní oběh.

лечебная ванночка

oteklé chodidla
Na oteklé nohy budete potřebovat 250 ml 9% jablečného octa a 2 litry teplé vody. Vložte nohy do koupele a nechte působit obě složky minimálně 20 minut.

ванночки

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)