O tomto triku plastových oken v zimním období mi řekl výrobce oken. Nedělá to skoro žádná česká domácnost. Nejlepší trik na ušetření tepla

S nástupem chladného počasí se otázka zateplování příbytku stává důležitější než kdykoliv předtím. Okna – to je to, co musíte izolovat na prvním místě.

Věděli jste, že existuje taková věc, jako je letní a zimní režim plastových oken? Pokud ne, my vám toto tajemství s radostí prozradíme!

Je to ekonomické řešení a platí zejména v domácnostech, kde není ústřední vytápění, nebo tehdy, pokud je již venku zima, ale u vás ještě není úplně nejteplejší. Trik spočívá v tom, že sezónní režim plastových oken lze měnit.

Režim sezónního okna – velmi užitečná věc, protože v létě vám tato možnost umožňuje uvolnit tlak mezi vnějším rámem a gumovým těsněním, což umožňuje volnější cirkulování vzduchu. V zimě to však funguje naopak – tlak stoupá, teplo se uchovává uvnitř.


Nejprve musíte zjistit, zda vaše okna mají schopnost změnit si sezónní režim. Abyste to udělali, měli byste se podívat na tzv. šrouby na boku okenního křídla. Pokud je na něm otvor pro čtyřhranný klíč nebo má oválný tvar, může se sezónní upravit.

Tuto šroub byste měli otočit doprava nebo doleva o 90 stupňů, v závislosti na tom, který režim potřebujete. Dělejte to vše opatrně a pečlivě. Nejprve najděte všechny šrouby na listu, jejich počet se může lišit v závislosti na velikosti okna nebo od toho, kdo je výrobce. Musíte přetočit každý šroub, protože jinak nedosáhnete požadovaného výsledku.


Chcete-li změnit režim okna, potřebujete vhodný nástroj – šroubovák nebo čtyřhranný klíč. Můžete použít i kleště, ale nedoporučujeme to, protože můžete poškodit křehký mechanizmus nastavení. Je důležité pochopit jednu věc: nemusíte otočit šroub úplně na doraz. Šroub se bude stále posouvat a měli byste ji ji přetočit přesně o 90 stupňů, přičemž se zaměřujte na rysku, která bude vaším pomocníkem pro správné nastavení. Pokud jste udělali vše správně, okenní rukojeť by se měla pohybovat pevněji.

Plastová okna – komfortní a praktická věc, která vyžaduje péči. Nejméně jednou za rok byste měli namazat všechny pohyblivé části okenního rámu s malým množstvím oleje a také zkontrolovat jak pevně jsou šrouby utaženy.

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)