Moje máma si každé ráno dává lžičku skořice a medu. Výsledky tohoto experimentu jsou úžasně a promluvila k tomu i mě

Podle starých ayurvédské postupů může med a skořice vyléčit většinu nemocí. Tyto ingredience jsou účinné při hubnutí, akné, infekcích močového měchýře a při léčbě mnoha dalších nemocí. V lékařských textech byly med a skořice starodávnými prostředky na popáleniny a péči o rány.

Národní centrum pro biotechnologické informace (NCBI) uvádí nejstarší zmínku o medu ze sumerské tablety kolem roku 2000 B.C .. Med a skořice v kombinaci jako pasta nebo čaj mají potenciál bojovat proti infekci, hojit rány nebo dokonce podporovat hladinu cukru v krvi a hladinu cholesterolu. Vzhledem k tomu, že med a skořice jsou takové lehké, nejsou často používané lékaři k léčbě onemocnění, konkrétně proto, že není dost výzkumů o jejich přímých účincích. Ačkoliv neexistují žádné specifické dávky pro skořici a med, WebMD navrhuje 1 čajovou lžičku skořice denně. Dobrý poměr by byl tři polévkové lžíce medu na polovinu nebo jednu čajovou lžičku skořice.

1. Hubnutí

Není dostatek výzkumů, které by podpořily staré rčení, že teplá šálek čaje se skořicí a medem každé ráno, vám pomohou zhubnout. Avšak studie zveřejněná v roce 2011 v oblasti výživového výzkumu na internetové stránce NCBI tvrdí, že krysy, které byly krmeny medem, měli o 14,7% méně přírůstku hmotnosti, ale konzumovali o 13,3% méně jídla. Skořice přirozeně stimuluje metabolismus, zatímco med má potenciál odvrátit hlad. Zda se může skutečně považovat za metodu chubnutia, je na individuálním uvážení.

2. Nižší cukr v krvi

Udržení zdravé hladiny cukru v krvi je každodenní bitvou. Výzkum ukazuje, že skořice a med může pomoci snížit hladinu cukru v krvi u lidí s diabetem 2. typu nebo s prediabetom. Zatímco je třeba provést více studií, výsledek je nadějný pro lidi s nízkým rizikem cukrovky a pro prevenci.

3. Dlouhověkost a vitalita

Protože i med a skořice mají antimikrobiální, antibakteriální a protizánětlivé účinky, dlouhodobost a vitalita jsou dlouhodobým přínosem na denní bázi. Asi ½ čajové lžičky skořice a lžíce medu v teplé vodě každý den může zvýšit energetickou hladinu.

4. Nižší cholesterol
Stejné studie, které vydává NCBI o krevním cukru, tvrdí, že skořice a med snížily hladinu celkového cholesterolu, jakož i hladinu lipoproteinu s nízkou hustotou. Lipoprotein o nízké hustotě (LDL) je „špatný“ cholesterol, který způsobuje zdravotní komplikace pro většinu lidí, pokud hladina není kontrolována.

5. Zdraví trávení

Skořice a med pomáhají utiší reflux kyseliny, předcházet a léčit vředy a mohou být použity k léčbě mnoha častých žaludečních trápení jako je průjem. Viskozita medu a antioxidantů pomáhá předcházet infekci, zatímco skořice funguje jako antimikrobiální a protizánětlivá.

6. Snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění
Vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak jsou rizikové faktory srdečních onemocnění. Med a skořice prokázaly snížení LDL cholesterolu a triglyceridů, které jsou příčinou vysokého cholesterolu a vysokého krevního tlaku. Med a skořice mají také potenciál zvýšit cholesterol s vysokou hustotou o 2% podle Nutrition.com.

7. Posiluje imunitní systém
Pokud se někdy vyskytnou pochybnosti, že skořice a med jsou přirozeně se vyskytující léčitelé – skořice a med mají slibný účinek pro lidi s autoimunitními nebo chronickými onemocněními. Skořice a med obsahují antioxidanty, které pomáhají bojovat proti radikálům v těle. Mají potenciál předcházet rakovině a zmírňovat účinky některých chronických onemocnění.

8. Léčba kůže
Med a skořice smíšená jako pasta může být aplikována na popáleniny nebo podrážděné oblasti na pokožce, aby se snížil zánět a zabránilo se bakteriální infekci. Existuje pověst, která se vznáší kolem toho, že tvrdí, že skořice a med mohou být také použity k léčbě akné, ale nejsou k dispozici žádné důkazy, které by tuto teorii podporovaly.

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)