Kvůli tomu nejedí Židé a Muslimové vepřové! Mnoho lidí nezná tento skutečný důvod

Mnozí se zajímají o otázku, proč Muslimové a Židé nejedí vepřové maso. Jde o nenáročné zvíře, které dává hodně masa. Od mnohých můžete slyšet standardní odpověď: „náboženství zakazuje“ nebo „prase je špinavé zvíře.“ Ale pokud si vzpomenete na čas zrodu náboženství, ani tehdy nebyli lidé mnohem čistší než ty prasata.

почему мусульмане не едят свинину

Existuje však i historický aspekt, proč tyto náboženství mají zakázáno konzumování vepřového masa a my vám řekneme důvody!

почему мусульмане не едят свинину

Zákaz o konzumaci vepřového masa lze nalézt v koránu. Na místech, kde se zrodil Islám a Judaismus, je výjimečně horké podnebí. Je známo, že vepřové maso má poměrně krátkou životnost pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že prasata jsou všežravci a dokáží sníst dokonce i své vlastní výkaly. Jejich maso obsahuje svalovce a parazity, které způsobují různá onemocnění. Navíc množství bakterií nezmizí ani během tepelné úpravy.

 

Proto konzumace vepřového masa způsobila těžké otravy, nemoci i úmrtí. Samozřejmě, lidé věřili, že tyto příčiny měly mnohem hlubší význam než jen ohrožení zdraví. Pokud tělo nevědělo přijmout takové maso, muselo v něm být něco ďábelské. V důsledku toho bylo vepřové maso zakázáno.

почему мусульмане не едят свининуPrakticky, každý zákaz v náboženství se dá vědecky odůvodnit. Židé mají například zakázáno konzumovat humry, kraby a raci. Maso těchto živočichů obsahuje ptomaín – mrtvolný jed. Jiné zákony zakazují jíst maso predátorů, protože jsou masožravci, což znamená, že v jejich tělech je mnoho toxinů.

почему мусульмане не едят свинину

Existují i ​​legendy, že prasata jsou lidé, které Bůh proměnil na zvířata. V každém případě je třeba, abychom respektovali tradice a náboženství, protože ne všechno je možné podložit vědeckým vysvětlením, což znamená, že existuje i něco vyšší než jsme my.

Podělte se o tyto zajímavé informace i s vašimi přáteli!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)