Jedení po 18:00? Lékaři jmenovali 5 produktů, které lze konzumovat i před spaním

Kdo z nás se nepodívá do chladničky i poté, co odbude 6 hodina večer. Všechno to začíná zcela nevinně: „nevypijeme si raději jen šálek čaje?“ Nakonec to skončí sendvičem s klobáskou a palačinkami s bohatou dávkou šlehačky. To jsou tedy zatraceně dobře strávené večerní momenty, zejména pokud celý den dopadl nafigu.

V případě, že se večer rozhodnete konzumovat něco zdravé, zvolte si produkty, které zlepšují kvalitu spánku a nevynesou vaši váhu do nebeských výšin. Podívejte se tedy co si můžete dopřát, aniž jste měli výčitky.

еда на ночь для похудения

hořká čokoláda
Často je tento produkt uveden jako zakázán. A to úplně zbytečně, protože mezi čokoládovou tyčinkou s ořechy a kostkou hořké čokolády je obrovský rozdíl! Hořká čokoláda obsahuje minimální množství cukru. Tento druh pochoutky podporuje rychlou úbytek hmotnosti a snižuje hladinu cholesterolu.

polévka
Určitě jste neočekávali, že zde najdete tento pokrm! Na noc si však můžete dát i polévku. Faktem je, že všechny teplé tekutiny mají uklidňující účinek. Pokud budete večer pociťovat, že šálek teplého čaje neodvrátí vaše choutky k jídlu, zahřejte si trochu polévky (kuřecí či zeleninová je ta nejlepší volba).

еда на ночь для похудения

Je důležité si uvědomit, že se nedoporučuje konzumovat na noc polévku s čočkou, hráškem nebo fazolemi, protože to může vést k neklidnému spánku.

mandle
Pokud máte rádi tento druh oříšků děláte dobře! Hrst mandlí bude vynikající možností k uspokojení nočního hladu.

Ti, kteří chtějí zhubnout, se nemusí obávat jejich konzumace. Ve studii z roku 2012, jejíž výsledky byly publikovány v časopise American Journal of Clinical Nutrition, se ukázalo, že tento produkt nevede k dalšímu zvyšování hmotnosti.

dýňová semínka
Pokud se vaše ruka začne táhnout po misce s popcornem nebo čipsy, upřednostněte místo toho několik dýňových semínek.

еда на ночь для похудения

To je přesně ten typ jídla, který se snadno dokáže vyrovnat s nočním hladem a pomůže připravit vás na spánek. Jak víte, dýňová semínka jsou mimořádně bohaté na hořčík, což je velmi důležité pro klidný a hluboký spánek.

rýže
Odborníci na výživu zaznamenají nesporný fakt: dieta, jejíž hlavní složkou je rýže, snižuje riziko nespavosti až o 46%. Rýže patří k potravinám s vysokým glykemickým indexem, který ovlivňuje rychlost produkce tryptofanu a melatoninu – hormony mimořádně důležité pro kvalitní spánek.

еда на ночь для похудения

Někdy může být žízeň hluboko zamaskovaný pod silným hladem. Zkuste vypít sklenici vody či šálek teplého zázvorového čaje a uvidíte, že nebudete muset vybrakovat před spaním celou vaši ledničku!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)