Italská tchyně mě naučila vařit vzácné, ale velmi chutné jídlo – salame di verdura! RECEPT se naučíte i vy

Nedávno moje kamarádka z dětství přišla do vlasti z Itálie. Jde o to, že teprve nedávno se seznámila s pěkným Italem, který ji rychle požádal o ruku a odvezl s sebou do zahraničí.

Na moje velké překvapení se moje kamarádka nespokojila s rolí věrné ženy a hospodyňky, ale udělala si kurzy vizáže a dnes pracuje v nevelkém salonu krásy.

Po návratu domů všech přátel pozvala na italskou večeři. Korunním jídlem večera se stala speciální zapékaná salám – salame di verdura (doslovně přeloženo jako „salám ze zeleniny“). Ukázalo se, že to jídlo je skutečná relikvie rodiny jejího manžela.

saláma di verdura

Ženy si prodávaly recept od tchýně nevěstě a od matky dceři, pokolení. Zeptala jsem se kamarádky na podrobnosti přípravy tohoto pokrmu a tu je její odpověď …

Italská zapékaná salám

INGREDIENCE

600-700 g mouky
4 vejce
3 l vody
1 kg špenátu (čerstvého nebo zmrazeného)
300 g tvrdého sýra (vhodný je parmezán, Tilsit, gouda, holandský)
1 č. l. soli
250 g másla
50 g olivového oleje
PŘÍPRAVA

Předem si připravte špenát: dejte omytou zeleninu do hrnce a postavte ji na mírný oheň. Když listy pustí šťávu, přidejte olivový olej.

saláma di verdura

Také před přípravou salámu si nastrouhejte sýr.

V menší nádobě si smíchejte mouku a vejce a zamieste těsto na budoucí roli. Konzistencí by mělo připomínat těsto na pirohy nebo knedlíky. Dejte mu čas, aby si odpočinulo (okolo 40 minut).

saláma di verdura

Připravte si dlouhou čistou utěrku. Těsto rozválejte na dlouhé pásy (tloušťka ne více než 3 milimetry). Můžete na to použít váleček nebo i stroj na těsto. Těsto můžete rozválet i do tvaru kulatého koláče, nijak to nepokazí chuť výsledného jídla. Rozválené těsto rozložte na utěrku.

saláma di verdura

Na utěrce jednotlivé pásy spojte mezi sebou, abyste dostali jeden kus těsta.

saláma di verdura

Na těsto rozložte špenát a rozetřete ho po celé ploše cesta.

saláma di verdura

Hojně posypte sýrem (použijte cca 200 gramů), potom těsto zakruťte do role. Pokud je velikost cesta trochu velká, přeložte ho tak jako na obrázku.

saláma di verdura

Zabalte rolku do tkaniny a uložte ho do tvaru prstenu / kruhu.

saláma di verdura

Předem přiveďte vodu k varu, posolte ji a vložte do ní rolku. Vařte ji 20 minut.

Když bude rolka hotová, vyjměte ji z hrnce a na několik minut ji nechte vychladnout. Vyberte utěrku a rozřízněte „klobásku“ na nevelké kousky.

saláma di verdura

Nakrájené kousky napěchujeme do skleněné zapékací mísy a posypte zbylým sýrem.

Máslo nakrájejte na nevelké kousky a rozložte je na povrchu „salámových“ plátků.

saláma di verdura

saláma di verdura

Jídlo pečte v troubě při teplotě 180 ° C ještě 15-20 minut.

saláma di verdura

A jaké neobvyklé recepty znáte vy? Určitě se s námi nezapomeňte podělit se zajímavými nápady, my vždy hledáme inspiraci na psaní užitečných článků!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)