Celou noc jsem spala s banánovou slupkou na čele, když se dozvíte proč, uděláte to i vy!

Příčiny bolesti hlavy mohou být odlišné: stres, nedostatek spánku, poruchy stravování, dlouhá práce u počítače i vliv životního prostředí. Někdy to je nesnesitelné a zbavení se bolesti je často náročné. Užili jste hrst pilulek a výsledek je nulový? Místo toho, abyste spoléhali na drahé a ne vždy účinné léky, zkuste jeden z těchto jednoduchých lidových léků!

Banán
Nevyhazujte slupky od banánů! Mají v sobě působiště užitečných látek pro lidské tělo. Kůra banánů, která se položí na čelo, může člověka po 20-30 minutách zbavit bolesti hlavy.

Zázvor
Kořen zázvoru má vynikající protizánětlivé vlastnosti, čímž pomáhá v boji proti bolestem hlavy. Uvolňuje cévy v hlavě a krku, snižuje otoky a podněcuje přirozený uklidňující mechanismus.


Pití zázvorového čaje 3-4 krát denně dokáže zmírnit migrény. Hlavní věc je, začít pít čaj, jakmile pocítíte bolest hlavy.

Horká voda
Teplo pomáhá zlepšit krevní oběh, uvolnit napjaté svaly na krku a porazit tak migrénu.

Můžete si dát horkou sprchu nebo připravit vanu na relaxaci. V případě, že se vám nechce jít do vany, pomohou i horké lázně na ruce nebo nohy, protože bojují s bolestí hlavy a zmírňují napětí.

Jablka
Možná jste nevěděli, ale jablko je téměř nejlepším lékem na bolest hlavy. Pokud jste se vzbudili s bolestí hlavy, zkuste sníst plátek jablka s malým množstvím soli a zapijte ho sklenicí teplé vody. Slibujeme, že brzy vaše bolest ustoupí!


Mandle
Vynikající přírodní náhrada namísto léků z lékárny. Hrst mandlí dokáže snížit bolesti hlavy už do 15 minut!

Esenciální olej z levandule
Nakapejte si několik kapek levandulového oleje na prsty a masírujte je do spánků po dobu 15-20 minut. Zklidňující vlastnosti levandule mají příznivý vliv na stav bolestivé hlavy a zmírňují nepříjemné bolesti.

Namísto esenciálního oleje z levandule můžete použít i eukalyptový nebo mátový olej. Analgetické a uklidňující vlastnosti těchto olejů pomáhají uvolnit svaly a zlepšit tok krve, čímž se zabrání vzniku bolesti hlavy.

Skořice
Vezměte si pár tyčinek skořice a rozdrťte je na prášek. Přidejte trochu vody a vymíchejte si hustou pastu. Hotovo! Aplikujte na čelní oblast a nechte působit 30 minut. Tato metoda je velmi účinná, pokud je bolest hlavy způsobena vystavováním se chladného vzduchu.

Kajenský pepř
Dalším způsobem, jak se zbavit bolesti hlavy, je použít ať už vnitřně nebo venkovní tyto pálivé papričky. Ano, tento produkt vás dokáže zbavit i těch nejnepříjemnějších migrén! Na účinný při boji proti bolesti hlavy a uvolňujícímu účinku existuje krém na bázi tohoto koření. Pomáhá zlepšovat krevní oběh, čímž pomáhá utišit bolesti hlavy.

Kopretina řimbaba
Sušené květiny této rostlinky se dají koupit v každé lékárně a její léčivé vlastnosti ocení ti, kteří denně trpí nesnesitelnou bolestí hlavy. Má zklidňující látky, protizánětlivý a analgetický účinek, čímž eliminuje nepříjemnou migrénu.

Je třeba si dát pozor, protože nadměrné užívání této rostliny může způsobit nežádoucí účinky: problémy s trávením, nevolnost a poruchy spánku. Optimální dávkování pro léčbu a prevenci je 5 g sušené rostliny na 250 ml vroucí vody. Pijte 2x denně.

Příroda, která nás obklopuje, je taková chytrá, že všechno v ní má svou cenu a smysl. Dokonce i obyčejná banánová slupka. Proč utrácet peníze na drahé léky, pokud řešení různých nemocí máme rovnou pod nosem? Používejte dary přírody s rozumem a buďte zdraví!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)