Čeká nás nejchladnější zima za posledních 100 let! Klimatologové jednohlasně předpovídají, že …

Poslední roky zimy jsou jednoduše hrozné: mokré, deštivé, vlhké … A na Silvestra, namísto sněžení je všude bahno. Nyní, když lidé ani nepomysleli na nákup teplého kabátu, zjistí, co je to mráz. Letos všichni klimatologové jednomyslně prohlásili, že nadcházející zima bude nejchladnější za posledních 100 let.

Ne, nedojde k tomu kvůli senzačnímu globálnímu oteplování, důvodem je, že naše planeta vstupuje do nového klimatického cyklu, což je již delší dobu známý fakt. Co tedy můžete očekávat?

прогноз погоды на зиму

V nejbližších letech se dočkáme tvrdé zimy, o níž často mluvili naši dědové a babičky. Mrazy budou skutečné a už v listopadu se začne citelně ochlazovat. Indikátor na teploměru klesne pod nulu a na začátku prosince se již očekává stabilních -5 stupňů.

Vědci také tvrdí, že v této zimě je předpovídána snížena sluneční aktivita. Naposledy to bylo v 50. letech minulého století! Tendence ochlazování je již průběžně zaznamenávána. Minulý týden v Irsku poklesla teplota pod nulu, což je v září poměrně nečekané a neobvyklé.

„Déšť, trnitý sníh, silný vítr, nízké teploty. Mějte doma teplé oblečení a pokud je to možné, zateplete si příbytek. Zima bude dlouhá, „říká klimatolog James Madden. Vyzval všechny Evropany, aby si v tomto roce užívali poslední teplé dny. Protože v říjnu, se u nás podzim dlouho nezdrží.

прогноз погоды на зиму

Hlavním důvodem této chladné zimy je náhlý nárůst teploty v Tichém oceánu. Prudce vzrostl o 1 stupeň, což vedlo k vytvoření ledových arktických mas vzduchu po celé Evropě. Takže chladný severní vítr v příštích několika měsících potěší téměř celou Evropu a dokonce i Asii.

Proto nás sněhové závěje potrápí celou zimu až do března. V lednu a únoru bude běžná teplota v našich zeměpisných šířkách -25 ° C. Je však škoda, že se zvýší i účty za topení …

Léto tohoto roku nebylo příliš slunečné a teplé, takže předpovědi vědců jsou velmi pravděpodobné. Předem se postarejte o vytápění a zakupte si teplé oblečení za dostupné ceny.

Připravte se na chladnou zimu předem a sdílejte předpověď klimatologů is vašimi přáteli na sociálních sítích!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih

zdroj: takprosto.cc


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)