Během svého života se podle psychologů zamilujeme jen do tří typů lidí a každý nám přinese do života jiný typ lásky

Během svého života se podle psychologů zamilujeme jen do tří typů lidí a každý nám přinese do života jiný typ lásky.

Být do někoho zamilovaný je běžná věc. Podle psychologů se však během svého života zamilujeme jen do tří typů lidí. Každý z nich nám do života přinese nový druh lásky, která nás nějakým způsobem zraní, zklame, ale tím pádem i obohatí a posílí. Toto jsou tři typy lásky, se kterými se můžeme setkat.

Láska ze střední

První reálné lásky zažíváme na střední škole. Je to období našeho života, kdy jsme ještě velmi mladí a nerozvážní a proto se díváme na svět přes růžové brýle. Myslíme si, že tyto lásky budou trvat navždy. I když možná cítíme, že vztah není přesně takový, jaký bychom chtěli, stále máme potřebu s někým chodit, držet se za ruce na ulici, či vyměňovat si zamilované pohledy před přáteli.

V tomto období jsme ochotni ignorovat vše, co nám ostatní říkají, protože naše srdce je přesvědčeno, že to, co zažívá, je pravá láska. A chce si ji udržet za každou cenu. Jsme ochotni obětovat všechno. Při tomto typu lásky nás více zajímá to, jak se na nás dívají druzí, než to, jak se vidíme my sami. A to dokonale zapadá do nádherné představy, kterou o lásce máme.

Těžká láska

Druhá láska nás poučuje prostřednictvím tvrdých lekcí. V tomto typu lásky se totiž setkáváme s bolestí a většina lidí skončí se zlomeným srdcem. Stále máme ještě svou dokonalou představu o lásce, ale postupně zjišťujeme, že to není tak, jak jsme si mysleli. Ačkoli se hodně krát popálíme, stále děláme tytéž rozhodnutí a zkoušíme ty samé věci, protože si myslíme, že tentokrát to už bude jiné, ale opak je pravdou.

Dělání špatných rozhodnutí nás vede k nesprávným lidem a dostáváme se do nevyvážených vztahů, takže máme pocit, že se nacházíme na emocionální horské dráze. V tomto typu lásky se hlavně snažíme aby vydržela a netrápí nás, jestli je skutečná, a zda vůbec existuje. Mnoho lidí si to ani neuvědomuje, ale v tomto typu lásky zůstane po celý život a třetí typ ani nezažije.

Nečekaná láska

Tento typ přichází tak rychle, až to není možné. Neumíme si ani vysvětlit to spojení, které nás přitahuje k druhé osobě. Prostě někoho potkáme a najednou se nám zdá, jakoby vše bylo tak, jak má být. Je to kvůli tomu, že se konečně nemusíme snažit, abychom byli někým jiným. Jsme prostě sami sebou. A ta druhá osoba nás proto akceptuje, stejně jako my akceptujeme ji.

Netušili jsme, že tato láska se objeví v našem životě, a proto se nemusíme držet žádných pravidel a být opatrní. Odstraňuje všechny zažité představy, které jsme měli v mysli o tom, jak by měla láska vypadat. Zjišťujeme, že nemusí být jen taková, jakou jsme si ji představovali, aby byla skutečná. Stanovujeme si vlastní pravidla.

Někdy nám trvá i celý život, než tuto lásku objevíme. Když najdeme někoho, kdo by nás miloval stejným způsobem, jako milujeme my jeho. Pokud se nám to podaří, až tehdy zažijeme to nejšťastnější období, tu největší a epickou lásku, o které čteme v knihách.

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)