7 příznaků toho, že konzumujete příliš mnoho cukru. Tělo vysílá signály …

Jak se říká, cukr je bílá smrt. Skutečně se považuje za jednu z nejnebezpečnějších látek. Hned, jak je jeho hladina v krvi příliš vysoká, může způsobit cukrovku a další vážné zdravotní problémy: kardiovaskulární choroby, zhoršené funkce ledvin a dokonce i mozkovou příhodu.

Bez ohledu na to, zda máte cukrovku nebo ne, vždy byste měli sledovat svůj příjem cukru. Tělo totiž vysílá signály, když jsou v něm nějaké nesrovnalosti. Existuje 7 skutečných příznaků, podle kterých zjistíte, že konzumujete příliš mnoho cukru. Podívejte se s námi na to, které to jsou …

есть много сладкого

Trvalý pocit hladu
Pokud budete jíst hodně potravin, které obsahují vysoké množství cukru, hladiny glukózy v krvi dramaticky narostou. To vede k tomu, že neproniká do buněk. Výsledkem je, že tělo nedostává potřebnou energii a žádá si jíst. To může vést nejen k cukrovce, ale také k obezitě.

neustálá únava
Je to stejná situace jako v případě pocitu hladu. Při vysoké hladině cukru v krvi se tělo nestane schopné správně uchovávat a zpracovávat glukózu. V důsledku toho se cítíte nejen hladoví, ale také unavení.

повышенный уровень сахара

časté močení
Ledviny nemohou normálně zpracovávat tekutinu, pokud je hladina cukru v krvi příliš vysoká. Z tohoto důvodu organismus rozpouští krev s intracelulární tekutinou, což zase vede k častému močení.

повышенный уровень сахара

infekční onemocnění
Vysoká hladina cukru vytváří příznivé prostředí pro reprodukci kvasinek a bakterií. Infekce močového traktu se mohou vyskytnout u mužů a zejména u žen, pokud je hladina cukru vysoká.

как узнать уровень сахара в крови

Sucho v ústech
Silné pocity žízně a sucha v ústech jsou jisté známky toho, že konzumujete příliš mnoho cukru, což vede k dehydrataci. Samozřejmě, musíte se nastartovat pitím nápojů bez cukru – nejlepší volbou je čistá voda bez bublinek.

как узнать уровень сахара в крови

suchá kůže
Suchost a svědění kůže jsou dalšími příznaky nadměrné konzumace cukru. Mimochodem, loupání kůže se může vyskytnout na pozadí všech předchozích bodů. Takže pokud si všimnete jeden ze signálů a vaše pokožka již začala svědit, je lepší, pokud si dáte udělat testy na zjištění hladiny cukru.

как узнать уровень сахара в крови

Problémy se soustředěním
Jak jsme již řekli, zvýšená hladina cukru zabraňuje pronikání glukózy, zejména do mozkových buněk. Proto člověk dělá v obtížných situacích rychlé rozhodnutí a obecně déle přemýšlí.

как узнать уровень сахара в крови

Kontrolujte si konzumaci potravin, které obsahují velké množství cukru. Ušetříte se od mnoha onemocnění a problémů s nadváhou. Pokud trpíte otokem, je třeba minimalizovat soli ve vaší stravě.

Naučte se poslouchat své tělo a sdílejte tyto užitečné informace s vašimi přáteli na sociálních sítích!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní české a slovenské stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)