Proč s Vámi Váš pes chodí do koupelny? Důvod je mnohem vážnější než si myslíte!

Jedním z plusů zvířat je skutečnost, že nikdy nejsme sami. Jsou ale okamžiky, kdy bychom chtěli zůstat sami a chceme trochu soukromí – například na toaletě.

Ale pokud máte doma psa, víte, že pro ně není něco jako soukromí. Ukázalo se, že to nedělají jen tak náhodou.

Níže uvádíme 9 reakcí psů a jejich význam:

1) Klasický „štěně pohled“

Pokud se na vás pes (nebo i člověk) dívá jako štěňátko, hned víte, že po vás něco chce. Ve světě zvířat to znamená oddanost, lásku a důvěru.

2) Nošení dárků

„Dárky“ znamená, že vaše zvíře našlo něco venku a vzalo si to s sebou. Pokud vám to pak předá, znamená to, že vás miluje a respektuje vás.

3) Tulí se k Vám

Když se váš pes cítí dobře, může se s vámi podělit o své pocity. Přichází k vám a chce se tulit. Chce, abyste se cítili stejně.

4) Šestý smysl

Psi nemusí rozumět lidské řeči, aby si uvědomili, že něco není v pořádku. Když jsme smutní nebo nervózní, náš pejsek okamžitě zbystří a chce nás uklidnit. Psi to dělají často (a proto je milujeme).

5) Špehování v koupelně

Když vás pes sleduje až na záchod, nebojte se – je to dobré znamení! Podle veterinářů je pes klidný a chce se dělit o všechno.

6) Vlhké polibky

Majitelé psů jsou rozděleni na ty, kteří milují mokré polibky a ty, kteří je nenávidí. Toto gesto znamená, že pes je vděčný a chce být takovým způsobem odměněn za péči. Symbolizuje to silnou vazbu.

7) Šílené uvítání

Jednou z nejkrásnějších rysů psů je to, že nezakryjí své pocity. Pokud se při pohledu na Vás nedokáží ovládat, nejde si toho nevšimnout. Začne šťastně skákat a je nesmírně rád, že vás vidí.

8) Opírá se o Vás

Když se pes chce o Vás opřít, znamená to, že potřebuje lásku a pocit jistoty.

9) Společné spaní

Pes bude vždy chtít spát vedle Vás – jste jeho nejoblíbenější osoba na světě a chce být ve vašem okolí! Psi navíc často spí v posteli majitele, který není doma. Postel voní páníčkem a pes relaxuje a spí pohodlněji.

Psi jsou nejen úžasná, ale i velmi inteligentní zvířata! Souhlasíte?


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)