Už nikdy nebudete vyhazovat starší chléb do koše. Dala jsem ho na pánev, přidala pár věcí a chutné jídlo bylo na stole

Co děláte s tvrdším chlebem před několika dní? Krmení ptáčků je ušlechtilý čin, ale pravděpodobně většina z nás ho jednoduše vyhodí do koše a utíká do obchodu koupit další čerstvý kus pečiva. Nabízíme vám recept, se kterým vyhazování chleba se stane minulostí. Bude vám stačit 30 minut po kterých nasytíte celou rodinu. Tomu se říká ekonomické stravování!

potřebujete:

700 g chlebu
80 g parmezánu
50 ml olivového oleje
10 ks cherry rajčat
200 g mozzarelly
2 vejce
300 ml mléka
150 g kuřecí šunky
1 lžičku oregana
Sůl a pepř podle chuti
postup

Chléb nařežte na malé kostičky a vysypte je do hluboké misky.
как нарезать хлеб

Přidejte k ním vejce, pepř a sůl. Sýr si nastrouhejte na jemném struhadle. 40 g sýra přidejte do chlebové směsi. Dejte si ohřát mléko, no nepřivádějte ho k varu. Vylijte ho do vytvořené směsi a důkladně vše promíchejte.
тесто из хлеба

Vezměte si pánev a potřete ji rostlinným olejem. Chlebové těsto si rozdělte na dvě části. Jednu polovinu položte na pánev a rozmístěte po celém dně.
пирог на сковороде

Šunku si nařežte na plátky a umístěte ji na vrch těsta. Přidejte nakrájená rajčata a vše posypte oreganem. Polijte olivovým olejem, posypte 40 g parmezánu a přikryjte tenkými plátky mozzarelly. Nakonec na vrch umístěte i druhou část chlebového těsta.
пирог с сыром

Postavte si pánev na mírný oheň a smažte dozlatova. Vezměte si pokličku a pánev přikryjte. Opatrně koláč otočte pomocí talíře na druhou stranu a vložte jej zpět na pánev.
пирог с начинкой

Je čas servírovat!
Tento slaný koláč můžete podávat samostatně, nebo jako přílohu k zeleninové polévce. Věříme, že každý ocení vaši vynalézavost a bude se tímto jídlem inspirovat i ve vlastní kuchyni.

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)