Toto se stane s vaším tělem, pokud budete jíst okurky každý den. Tato informace mi vyrazil dech!

Předpokládá se, že všechny druhy ovoce a zeleniny by se měli jíst pouze čerstvé. Po tepelném zpracování obsahují jen setinu vitamínů a minerálů, což znamená, že již nejsou prospěšné tak, jako předtím. Nakládané okurky však dokáží tuto teorii vyvrátit. V následujícím článku se dozvíte důvody, proč byste je měli konzumovat bez pochybností a jak ovlivňují vaše zdraví.

соленые огурцы

Aktivují trávicí systém
Kyselé okurky jsou bohaté na vlákninu. Přispívají k revitalizaci trávicí soustavy a lépe procházejí trávicím traktem. Kromě toho, podporují rychlejší hubnutí. Překvapeni? My také!

соленые огурцы для пищеварения

předcházejí rakovině
Jakákoliv zeleninová směs, včetně kyselých okurek je skvělým zdrojem pro alkalizaci těla. Zatímco si vychutnáváte tento křupavý produkt, on tlumí růst nebezpečných buněk a má protirakovinné účinky.

соленые огурцы предупреждают рак

Řídí vznik střevních mikrobů
Při procesu fermentace se vytváří kyselina mléčná. Takto do našeho těla přináší prospěšné bakterie snižující hladinu tuku v krvi. Výsledkem je výrazně snížení krevního tlaku.

соленые огурцы избавляют от микробов

odstraňují toxiny
Kyselé okurky vám pomohou zbavit se špatného cholesterolu a podporují rychlé trávení proteinů.

соленые огурцы выводят шлаки

Obohacené o vitamíny
Ačkoliv je známo, že vitamín C obsahují zejména oranžové a žluté produkty, v kyselých okurkách o něj také ne nouze. Pokud jsou vaše svaly napjaté nebo jste příliš unavený, snězte pár okurek.

соленые огурцы богаты на витамины

Pozitivní účinky mají nejen samotné okurky ale i nálev, ve kterém se nacházejí. Je nasycený šťávou ze zeleniny, esenciálními oleji koření a enzymy. Rovněž obsahuje draslík, který je známý pro usnadnění stavu po prohýřené noci. Lidé s onemocněním ledvin a také těhotné ženy by si měli dopřát kyselé okurky klidně i ve větším množství.

Sdílejte tyto informace is vašimi přáteli!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)