Tato žena přišla o nohu kvůli používání tamponů: Její příběh váš šokuje

Z tohoto příběhu Vás zamrazí. 24 – letá Lauren Wasser přežila peklo a na tuto traumatizující zkušenost s používáním tamponů nikdy nezapomene.

Perioda jí začala 3. října 2012 a byla podobná těm předešlým. Proto si zakoupila tamóny, které obvykle používala- Kotex Natural Balance. Během dne si tampóny měnila vícekrát. Večer se necítila dobře a proto se rozhodla lehnout si. Na druhý den ráno ji probudila policejní hlídka, kterou k ní poslala Laurenina máma. Stručným telefonátem její Lauren vysvětlila, že se potřebovala pouze vyspat. Když si následně stále unavená lehla a usnula, probrala se až o několik dní v nemocnici. Vzhledem k tomu, že se Lauren druhý den matce neozvala, ta k ní poslala policii a přítele. Ti ji našli ležet v ložnici tváří k zemi. Rychle ji převezli do nemocnice s teplotou 41 stupňů Celsia. Byla téměř mrtvá.

Utrpěla infarkt a masivní selhání orgánů. Doktoři nevěděli přijít na pravou příčinu a tak zavolali odborníka na infekční onemocnění, který se okamžitě zeptal: „Má v sobě tampon?“ Odpověď byla jasná. Tampón poslali na rozbor a verdikt byl: silný toxický šok. Jde o vzácnou a život ohrožující situaci způsobenou určitým typům bakterií. Tampon sám o sobě není příčinou – osoba musí mít v těle zároveň zlatého stafylokoka. Až 20% populace je nositelem této bakterie.

Tampóny se používají již cca 50 let, ovšem materiály z nichž jsou složeny se mění. První tampóny obsahovaly převážně bavlnu, dnes jsou to zejména syntetické látky, zejména u velkých výrobců – Playtex, Tampax, Kotex. Tyto materiály tvoří perfektní podmínky na toxický šok.

Doktoři Laureninej matce řekli aby se připravila na nejhorší, protože její infekce se změnila na gangrénu. Situace se nevyvíjela příznivě. Život jí však mohli zachránit pouze amputací pravé nohy. Lauren dnes žaluje společnost Kimberly-Clark Corporation kvůli toxickým tamponem.

Před tímto odstrašujícím příběhem Lauren tvrdě na sobě pracovala, jen aby se stala profesionální modelkou. Byla i nadějná basketbalistky. V současnosti se stále pokouší dosáhnout vysněný život na molu.

Jsou také bezpečnější způsoby jak přetrpět menstruaci a to pomocí vložek nebo menstruačních kalíšků. Pokud však přece sáhnete po tamponech, ujistěte se, že jsou vyrobeny z bavlny, neobsahují chemikálie a vždy si přečtěte i varování.

Víme, že tento článek sklidí mnoho komentářů, ale chceme upozornit, že tampóny jsou jen jednou z podmínek, které napomáhají ke toxickému šoku, nejsou jeho jedinou příčinou. Čtěte proto příbalový leták a tampon měňte max. každých 8 hodin,

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)