Příběh na zamyšlení, nebo jak vám moudrý profesor zcela změní pohled na život

Profesor se před zahájením hodiny postavil před svou třídu studentů filozofie a měl před sebou různé předměty. Když jeho hodina začala, bez dotazování se zvedl prázdný a velký pohár od zavařeniny Začal ho před všemi studenty naplňovat golfovými míčky. Vzápětí se studentů zeptal, zda je láhev zcela plná. Všichni řekli ano

Profesor si položil krabičku plnou kamínků a nasypal je všechny do jednoho do poháru. Mírně s ní zatřásl. Všechny kamínky zaplnily volné mezery mezi golfovými míčky. Opět se studentů zeptal, jestli je sklenice plný, všichni znovu souhlasili.

Natáhl se pro další krabici, nyní však plnou písku. Nasypal písek do sklenice. Samozřejmě, že písek zaplnil všechno ostatní. Zeptal se ještě jednou, zda je láhev plná. Studenti jednohlasně odpověděli stejně, jako dosud.

Profesor nakonec vytáhl dvě piva zpod stolu a nalil jejich celé do sklenice, čímž efektivně zaplnil mezery mezi pískem. Studenti se začali smát. Za pokračujícího smíchu studentů profesor řekl: „Teď chci, abyste si tento pohár představili jako pohár reprezentující váš život. Golfové míčky jsou ty důležité věci – rodina, děti, zdraví, přátelé a vaše oblíbené vášně. Pokud by se ztratilo všechno ostatní, stále by byl váš život naplněn. Kamínky jsou ty ostatní věci, na kterých záleží – práce, dům, auto. Písek představuje všechny ostatní záležitosti.

„Když nejprve budete naplňovat svůj pohár pískem,“ odpověděl profesor, „tak vám nezůstane žádné místo pro kamínky nebo golfové míčky. Totéž platí pro život.

Pokud strávíte všechen svůj čas nad maličkostmi, nikdy u vás nebude místo pro věci, které jsou pro vás důležité. Věnujte pozornost věcem, které jsou kritické pro vaše štěstí.

Prožívejte více času se svými dětmi. Prožívejte čas s vašimi rodiči. Navštivte i vašich milujících dědečky a babičky. Vezměte vašeho úžasného a věrného partnera na večeři.

Věnujte se nejprve golfovým míčům – věcem, na kterých opravdu záleží. Nastavte si vaše priority.

Zbytek je jen písek. Jeden ze studentů se přihlásil a zeptal se profesora, co reprezentovalo to pivo. Profesor se usmál a řekl: „Jsem rád, že ses zeptal. Pivo jen ukazuje, že bez ohledu na to, jak plný je váš život může zdát, vždy je ještě prostor na pár piv s přáteli.“

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)