Matka si všimla na těle syna podezřelé vyrážky. Když nemoc zasáhla kůži úplně, pochopila co je důvodem.

Nafukovací trampolína – jedna z nejoblíbenějších dětských atrakcí. Nacházejí se téměř všude: hřiště, parky, pláže, nákupní centra a podobně. Děti si skáčou s radostí a rodiče si mohou užít chvíli klidu.

причины сыпи у ребенка

Nikomu by však nenapadlo, že taková nevinná zábava může dítěti způsobit závažné onemocnění. Poprvé o tom promluvila Brenda Sanderson z Massachusetts, jejíž syn se stal obětí nepříjemné kožní nemoci.

причины сыпи у ребенка

příčiny vyrážek

první příznaky
Žena si na ruce svého syna všimla divné červené vyrážky. Myslela si, že jsou to stopy po štípnutí hmyzem, tak mu ruce potřela mastičkou. Brzy se však vyrážky objevily na celém těle.

причины сыпи у ребенка

vředy
Červené vyrážky se nezahojily a přerostly do hnisajících vředů. Když žena uviděla, že se stav jeho syna zhoršuje, ihned navštívila lékaře. Ten později prohlásil, že se jedná o stafylokokovou infekci. Naskytla se otázka: „Odkud ji má?“.

причины сыпи у ребенкапричины сыпи у ребенка

Příčina
Důvod všech šokoval! Na vině byla nafukovací trampolína. V předvečer se chlapeček bavil v nafukovacím zámku a nikdo nemohl tušit, že to skončí takto.

Faktem je, že trampolíny jsou umístěny po celý den na ulici, či jiném prostranství a stovky skákajících dětí ví zapříčinit usazování prachu, který se pravidelně nečistí. Proto pokud mě dítě na těle menší poranění a při skákání se zpotí, může se stát že se do ranky dostane nečistota, prach a výsledkem bude nepříjemná infekce.

причины сыпи у ребенка

pod mikroskopem
Trampolíny jsou samy o sobě nebezpečné, ale prach a špína umí udělat své! Atrakce je skvělým místem pro přenos bakterií prostřednictvím dětských loktů či kolen.

причины сыпи у ребенка

Co je Stafylokoková infekce?
Nákaza může skončit smrtelně, pokud infekce pronikne hluboko do organismu a dostane se do krevního oběhu, kloubů, kostí, plic nebo srdce. Příznaky mohou být zarudlá podrážděná kůže, puchýře, třes, zvracení a teplota.

причины сыпи у ребенка

Podělte se o tyto důležité informace i s vašimi přáteli!

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)