Hned přestanete kupovat tento výrobek, když zjistíte, co dělají tito lidé na fotce

Krevety patří mezi populární mořské plody iv našich zeměpisných šířkách. Ročně se na světě zkonzumuje několik tun těchto plodů a přestože je máme rádi, jen zřídka se zamyslíme nad tím, jak a kde vyrůstají. Připravili jsme pro vás 3 fakta, díky kterým si budete jisti, že konzumujete ty správné krevety.

ферма креветки

Jak všichni víme, v Číně se dá napodobit cokoli, krevety nevyjímaje. Maso z krevet nahrazují mletým rybím masem. Samozřejmě, výrobci je vyformují tak, aby to vypadalo jako skutečné krevety a nakonec přibarvit. Tím pádem si namísto krevet kupujeme levné napodobeniny, které jsou ve skutečnosti jen obyčejné ryby. Vždy si na zadní straně výrobku podívejte informace o složení, abyste věděli, co opravdu kupujete!
креветки

креветки

Toto není jediný způsob, jak se v Číně snaží co nejvíce profitovat z mořských plodů. I ty nejlevnější druhy krevet vědí „předělat“ na elitní kvalitu. Jednoduše je uvaří v barvivech a namočí do tripolyfosforečnan sodného pro fixaci barvy. Tato kombinace látek v krevet zadržuje vodu a tím pádem vypadají větší a těžší. Výsledný výrobek se dokáže rozložit ve volné přírodě i vysušit za 5 dní.
креветки

креветки

креветки

Kromě těchto skutečností se na farmách, kde krevety vyrůstají, nijak zvlášť nedodržují hygienické normy, takže se stávají živnou půdou pro viry a bakterie.
креветки

Nejdůležitější je, abyste si přečetli to, co kupujete a nestaly se kvůli své benevolentnosti obětí bezohledných výrobců. Sdílejte tyto důležité informace i s vašimi přáteli!

 

bsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)