Vložila jsem mýdlo do sáčku a zavěsila ho na zahradě. Výsledek mě ohromně potěšil!

Současné prostředky na ošetřování rostlin nejsou vždy tak bezpečné, jak bychom si přáli. Kromě toho se nám někdy může stát, že když je budeme potřebovat, nebudou po ruce.

V takovém případě můžete sáhnout po něčem přírodnější a upozornit na obyčejné či kosmetické mýdlo. Je k dispozici téměř všude a jeho cena nám nevyprázdní měsíční rozpočet.

Abyste si uměli ochránit zahradu před malými ale i velkými škůdci, jeleny, veverkami i mšicemi, postupujte podle následujících kroků.

мыло от вредителей

potřebujete:

Několik kusů mýdla
Textil nebo již hotové látkové sáčky
nůž
sešívačka
dřevěné kolíky
мыло от тли

postup

Nařežte si mýdlo na větší kousky a vložte je do placených sáčků.
мыло от вредителей

Ujistěte se, že kapsy jsou sešity a mýdlo z nich nevypadne. Neuzavírejte je však příliš natěsno, aby se vůně mohla volně šířit do ovzduší.
Po obvodu zahrady si pozbíjajte dřevěné kolíky a zavěste na ně sáčky s mýdlem.
мыло от тли

Zbytky mýdla můžete jemně nastrouhat a posypat jimi rostliny, abyste jim zabezpečili dodatečnou ochranu proti škůdcům.
Vůni, kterou bude mýdlo uvolňovat dráždí zvířata natolik, že se zabrání jejich výskytu v dané oblasti. V období deště se vůně jen zesílí – ideální řešení!

мыло от тли

Nezapomeňte, že mýdlo je třeba pravidelně měnit, aby se účinek neoslabil. Upřete pozornost na pevné aromatičtější mýdla, maximalizujete účinek. Mýdlo bez zápachu nemá žádný požadovaný účinek.

вредители сада и огорода

Hlavní výhodou této metody hubení škůdců je její přirozenost. Mýdlo nezanechává žádné škodlivé látky v zelenině, ovoci ani ve volně rostoucích rostlinách.

Vyzkoušejte to i vy a těšte se z krásné zdravé úrody!

 

вредители сада и огорода

обработка сада от вредителей

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní stránky. Jinak vám hrozí právní postih

zdroj:takprosto.cc


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)