Toto je důvod, proč lidé na starých fotografiích dávali ruce na ramena. Nikdy bych to neřekla, že kvůli tomuto!

Ve filmu „Důstojníci“ je neobyčejná scéna, kdy Yegor Tromifov zůstává sám se svou přítelkyní maso a aby ji zabavil, nabídne její společné vyfotografování. Tato fotografie se později posloužila iv době války, kdy ho Yegorova matka rozpoznala po jeho smrti v těžkém boji.

Jak jste si asi všimli, Yegor drží ruku na mašina rameni. Toto není jediná fotografie, kde lidé pózují v této poloze. Zaujalo nás to natolik, že jsme se rozhodli přijít celé věci na kloub a prozradit vám tento neznámý jev.

Mnoho lidí si myslí, že se jedná o prokazování citů či rodinných vazeb. Možná je na tom něco pravdy, ale hlavním důvodem je fakt, že ruce nemají kam jinde položit.

V těch dobách si museli lidé vystát nebo vysedět bez pohybu před fotoaparáty poměrně dlouhou dobu, protože v opačném případě by se fotografie nepovedly. Je nutné podotknout, že mnoho lidí bylo před fotoaparátem neklidných, takže je požádali, položit si při skupinové fotografii ruku na sousedova rameno.

Co se týče jednotlivých portrétů, ve studiu se nacházelo několik rekvizit, na které se dalo vždy spolehnout, nebo dali člověku něco do ruky.

 

Další možností byly podání rukou – lidé byli vyfotografování při držení rukou, jakoby se vítali.

Všechny tyto pózy (především podané rukou) se staly pro lidi běžnými a používali je i během focení v domácím prostředí.

Jak vidíte, jedná se o banální důvod, no jsme rádi, že se doba pohnula dopředu a my už nemusíme stát před fotoaparátem dlouhé minuty či hodiny.

 

Obsah tohoto článku byl převzat z CHILLIN.SK a je zakázáno ho kopírovat na ostatní stránky. Jinak vám hrozí právní postih


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)