9 užitečných rad, jak rozeznat pravý parfém od padělku. Díky jedné z nich jsem se vyhnula koupi „Fejku“

Při dnešních možnostech je dost pravděpodobné, že na internetu narazíte na tzv. „Napodobeninu“, co se voňavek a parfémů týká. Občas si tyto falešné věci najdou cestu i do různých malých obchůdků a je to docela nepříjemná záležitost. Nejenže budete naštvaní, ale může to být i škodlivé pro vaše zdraví.

Právě proto jsem pro vás dnes připravila článek, ve kterém se dozvíte, jak rozlišit padělky od těch pravých parfémů. Vyberte pro sebe, své přátele, zda rodinu na 100% pravé a autentické vůně. Když už to stojí tolik peněz, měli byste určitě vědět toto.

Zkontrolujte obal

parfemy1

Autentické parfémy jsou zabalené v celofánu, který je poměrně pevný a složený zcela bezchybně. Pokud uvidíte nějakou chybu už na celofánu, slouží to jako jeden z prvních varovných znaků.

bezchybné švy

parfemy2

V případě, že plastový obal z parfému nebo krabice jsou uzavřeny v neatraktivním způsobem (šev je široký více než 5 mm, je nerovný, nebo se tam nachází přebytečné lepidlo), je dost možné, že daný parfém není pravý. Obal má vždy bezchybné švy.

papírový obal

parfemy3

Pravý obal je vyroben z kvalitní lepenky a je určen k ochraně nádobky před poškozením. Proto se uvnitř krabičky nachází speciální konstrukce, která udržuje parfém na svém místě. Lepenkový obal by měl být vždy bílé barvy, ne šedivý.

Etikety a nápisy

parfemy4

Nejdříve se podívejte na zlatý kroužek. Šipka směřující vpravo by měla být vždy tmavší než šipka směřující doleva. Při koupi parfému se neváhejte podívat na internetové stránky výrobce, kde zjistíte všechny informace a můžete si je porovnat s obalem, který máte doma. I ten nejmenší nesoulad je známkou padělku.

design

parfemy5

Při pohledu na pulty, které prodávají různé vůně, můžeme vidět parfémy, které mají záhadně podobný vzhled jako známé drahé značky. Nezapomeňte vždy zkontrolovat flakón předtím, než si ho koupíte.
barva parfému

parfemy6

Slavné značky nepoužívají hodně barviv, což je také důvod, proč jsou barvy autentických voňavek většinou bledé. Nápadná chemická barva tekutiny je příznakem toho, že je parfém falešný.

uzávěr

parfemy7

Víko původního parfému by měl být dokonale symetrický.

sériové číslo

parfemy8

Sériové číslo by mělo být uvedeno na dně flakónu a neodlepí se. Také by toto číslo mělo odpovídat číslu, které je na krabici. Na krabici číslo najdete na spodní části, někdy je i natištěné inkoustovou barvou.

flakón

parfemy9

Autentický parfém bude mít vysoce kvalitní flakón, s hladkým a jemným povrchem. Flakón při falešném parfému je drsný a trochu jinak tvarovaný.

Parfémy na první pohled mohou vypadat stejně a „falzifikát“ častokrát nedokážeme rozeznat. Stačí však flakón důkladně prohlédnout a můžete najít spoustu nedostatků. Přeji vám hodně štěstí při výběru toho správného. Nikoho by asi nepotěšil padělek za 50 €.


Přečtěte si také

error:

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Přidej se na náš Facebook a zajímavé články budeš mít každý den:)